Wpis z mikrobloga

Czy można odpiąć przepływomierz w Mercedesie A-klasa W168 z 1998r? Przepływomierz jest zepsuty i nie dostarcza odpowiedniej ilości powietrza, mogę zacząć go naprawiać lub wymienić dopiero w poniedziałek, a auto jest mi wyjątkowo potrzebne na weekend. Chodzi mi o konkretnie ten model i markę auta, bo wiem że w innym jest to trochę inaczej skonstruowane i można spokojnie kostkę odpiąć i trochę pojechać. W tym z kolei nie ma prostej kostki a dwa wielkie złącza podpięte do zintegrowanego komputera z przepływomierzem.

#mechanikasamochodowa #mechanika #motoryzacja #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
Tam da się odłączyć przepływomierz od ECU? Czy ty chcesz odpiąć jedną z tych dużych kostek? Bo jak odepniesz dużą to raczej nie odpalisz.

Przepływomierz jest zepsuty i nie dostarcza odpowiedniej ilości


@OvIce: Przepływomierz raczej mierzy powietrze aby odmierzyć do jego ilości paliwo a za sterownie ilością dostarczanego powietrza odpowiada przepustnica.
  • Odpowiedz
@OvIce to jest przeplywka zintegrowana z ecu czyli sterownikiem silnika, genialna mysl mercedesa. Jak to odepniesz to nawet rozrusznikiem chyba nie zakrecisz xd. Wymienic na druga tez nie wymienisz od tak bo w ecu jest immo. W przeplywce wymienia sie takie listki ale raczej samemu tego nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@biskup2k: Nie da się nic innego odpiąć. Tylko te dwie kostki i śruby i już cały ten "moduł" widoczny na zdjęciu się wyjmuje. A co do tego co napisałem, to bardziej mi chodziło o to, że jak zdejmę tą gumę co jest na zdjęciu na dole z przepustnicy (bo ona nachodzi na przepustnicę), a więc powietrze do niej wpada bezpośrednio z otoczenia to silnik działa bardzo ładnie. Problem jest gdy
  • Odpowiedz
@mickovsky: No nie, sam nie zrobię. Postawię w poniedziałek do elektromechanika i będzie się bawił. Chodziło mi o szybkie rozwiązanie na teraz ;)
  • Odpowiedz
@OvIce: To chyba jedyna opcja jeździć ze zdjętym przepływomierzem z rury. Tylko nie będzie to za zdrowe dla silnika jeśli będzie pobierał niefiltrowane powietrze. Chyba że jakoś zakleisz element pomiarowy przepływomierza aby łapał błąd nawet z zamontowaną rurą, tylko też dobrze aby to czym zakleisz go nie poleciało dalej do silnika.
  • Odpowiedz
@biskup2k: Myślałem właśnie o zdjęciu tej gumy, zsunięciu jej. Ale boję się że coś wpadnie do silnika. Do elementu pomiarowego się nie dostanę, wszystko jest ładnie przez mercedesa zaklejone, a przynajmniej nie na szybko, bo jak coś zepsuję to będzie lipa całkiem.
  • Odpowiedz