Wpis z mikrobloga

#pit #podatki #rozliczeniapodatkowe #urzadskarbowy #holandia #pracazagranica #pracbaza

Hej Mireczki,

W 2018 roku pracowałem od stycznia do maja w polskiej firmie, następnie wyjechałem na wakacje do Holandii, po czym już po wakacjach wróciłem do firmy w Polsce i pracowałem w niej do końca 2018 roku.

Otrzymalem już pit za pracę w Polsce, a także za pracę w Holandii. Czy jest mi ktoś w stanie wyjaśnić w jaki sposób powinienem rozliczyć się z podatku? Będę bardzo wdzięczny za pomoc( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
Z tego co znalazłem, to powinienem złożyć normalnie PIT-36, a także powinienem dołączyć załącznik (załącznik PIT/ZG). Nie wiem do końca jak jeszcze to zrobić dokładnie, ale spróbuję
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@SupreminTHC a masz jakieś namiary na księgową, która Cię rozlicza? Czyli w takim wypadku, jak bym rozliczył się w Holandii, to mój PIT z Polski mógłbym rozliczyć w normalny sposób, tak jak zawsze?
  • Odpowiedz
@SupreminTHC: Jeśli chodzi o księgową, czy w ogóle biura rachunkowe, to znalazłem sporo, ale miałem na myśli kogoś sprawdzonego, godnego polecenia:) No, ale dzięki bardzo za info, o tym jak Ty to robisz:)
  • Odpowiedz