Wpis z mikrobloga

#rower #pytanie
Dzień dobry. Wkurzyłem się. Myślałem że ogarniam serwis roweru to coś się zawsze musi. Przez zimę zrobiłem serwis i czyszczenie swojego Krossa. Wszystko się świeciło jak psu jajca a tu zonk. Wymieniłem łańcuch bo stary już ledwo wykazywał rozciągnięcie na 0,75 ale na 1,0 jeszcze nie. Jadę i łańcuch przeskakuje jak #!$%@? na małych zębatkach z tyłu. Ale tak serio przeskakuje że się da jeździć. Jakie opcje rozważałem:
1. wyruchała się kaseta? Nie sądzę - zdjęcie w załączniku. Ma ona 2 lata. Łańcuch monitoruję. Pierwszy raz zmieniłem po pół roku bo tak się zaplątał w błocie że musiałem rozkuć i kupiłem nowy :P. Teraz wymieniłem stary po 1,5 roku i jakieś 4000km. Chyba nie jakoś dużo?
2. Badziewny łańcuch? Uszkodzony? Założyłem nowy KMC do 10-rzędowych napędów.
3. Tłuste zębatki, za dużo smaru? Czyściłem jeszcze raz i to samo, nie ma szans że to od tego. Łańcuch też zawsze dokładnie odtłuszczam z zewnątrz po smarowaniu. Sprawdziłem też czy wszystkie ogniwa mają ruchomość i czy spinka jest ok - tak, wszystko jest ok.
Nie wiem, serio nie wiem... On przeskakuje naprawdę #!$%@? bardzo. jak tam z przodu na małą zębatkę a z tyłu powiedzmy na trzecią najmniejszą to nie mogę bez przeskoku ruszyć delikatnie i przejechać 10 metrów. Może łańcuch za długi? Ale skracałem na wzór poprzedniego...
mazaq1 - #rower #pytanie
Dzień dobry. Wkurzyłem się. Myślałem że ogarniam serwis row...

źródło: comment_9grbG7PkKWT1qeHeWZmJJvPklD6vnNxe.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@mazaq1: a korba w jakim stanie? Mam zrobione niecałe 10k na fabrycznym napędzie, który doczekał się 3 łańcuchów, miał być czwarty, ale "przespałem" moment wymiany i objawy takie jak u Ciebie. Założyłem więc stary łańcuch, problem minął i w ten sposób zajadę na amen napęd ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie wiem ile jezdzisz , ale zebatke ( kasetke ) wymieniam co roku bo jest wyrobiona . Nic zaskakujacego ze po 2 latach sie wyrobila. ( Generalnie zawsze z lancuchem wymieniam kasete )
  • Odpowiedz
@Majonez33: zawsze bardzo dbam żeby nie robić skosu łańcucha. robię większe marginesy niż trzeba :P
@waciak: korba chyba ok. z resztą to jakaś bezgrupowa klasy deorki, kupowana razem ze wszystkim. Srogo się #!$%@?ę jeśli to zajechałem w 2 lata :/
@ntniwk: no to kicha :/ myślałem że zajechanie objawi się bardziej tym że zęby będą wyglądać na stępione. trudno, kilka dych nowa kaseta. tylko pasuje jeszcze przód. może popieprzę
mazaq1 - @Majonez33: zawsze bardzo dbam żeby nie robić skosu łańcucha. robię większe ...

źródło: comment_E92EMx0Ds5xOvgeozTtYPp7TXxx1LuNm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mazaq1: Nie możesz teraz odkręcić? :) myślę że w takiej konfiguracji co masz taniej jest kupić drugi rower niż zmodyfikować ten. I nie widzę zalet takiego rozwiązania co ci to da?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mmichal nie no kaseta taka jaka jest teraz to 8 dych. Dorzucam drugie 80 i mam kasetę o szerokim zasięgu i zębatkę do korby. Więc koszt modyfikacji nieduży. Czy to ma sens to nie wiem :p. 3 blaty z przodu mi nie przeszkadzają ale fakt jest taki że skrajnych przełożen używam rzadko a zawsze to uproszczenie wyrzucić jedną manetke i przerzutke
  • Odpowiedz