Wpis z mikrobloga

25% Polaków wśród sprawiedliwych wśród narodów świata
37%czyli znaczna nadreprezentacja Żydów wśród kierowniczych stanowisk Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (1944-1954r) - instytucji odpowiedzialnej za mordowaniei i torturowanie milionów polskich patriotów w tym żołnierzy AK i wprowadzenie stalinowskiego terroru
#4konserwy #neuropa #izrael #historia #antysemityzm #zydzi
  • 31
  • Odpowiedz
@ropucha_paskowka: A no obowiązywała z tym że od końca 1941 roku (kiedy żydów na wolności już praktycznie nie było) a i wtedy stosowana była bardzo wybiórczo. Skuteczniejsza była metoda marchrwki (obowiązywał nawet specjalny regionalny tatyfikator nagród za żyda)
  • Odpowiedz
Porządnie wyszorowane z jakiegokolwiek kontekstu co by pasowały pod narracje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PolacoEsMasGrandeRobaco: a dane w przeliczeniu na 10tys mieszkańców nie są wyszorowane z kontekstu? O karach za pomoc już sobie pogadaliście, to może kontekstem są możliwości niesienia pomocy? Porównaj ile żydów żyło na polskich ziemiach wyizolowanych w gettach, a ile gett było w Holandii, Belgii czy Francji.

@grucki:
  • Odpowiedz
@grucki:

Nie widzisz też różnicy do między ratowaniem Żydów z narażeniem własnego życia do wprowadzania komunistycznego terroru po wojnie


To ty jej nie widzisz zestawiając te dwie różne sprawy dla poparcia swojej kulawej narracji. ( ͡°
  • Odpowiedz
Dalej nie rozumiesz znaczenia słowa wybiórczo.


@PolacoEsMasGrandeRobaco: Doskonale rozumiem co to znaczy, natomiast zaczynam mieć podejrzenia że Ty nie znasz dobrze znaczenia tego słowa.
A o "pierwszej wtopie" w 42 to nawet wiki nic nie wspomina
  • Odpowiedz
@mayek: Widzę że marnuje z tobą czas. Skoro nie ma na wiki to pewnie nie miało miejsca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.tvp.info/29519504/pomagac-za-cene-zycia-historia-rodziny-ulmow

W drugiej połowie 1942 r. Józef Ulma był świadkiem egzekucji kilkudziesięciu markowskich Żydów. Pomógł wtedy żydowskiej rodzinie wybudować ziemiankę w lesie i przynosił jedzenie trzem kobietom i dziecku. Jego podopieczni zostali jednak znalezieni przez Niemców i zamordowani.


Z tym że artykół nie jest zbyt
  • Odpowiedz
artykół


@PolacoEsMasGrandeRobaco: No i już wiem z kim mam do czynienia.

Ulmowie pomagali żydowskiej rodzinie wybudować ziemiankę i nosili jedzenie, ale nie zostali wtedy wykryci przez Niemców. Trudno więc żeby byli wtedy za to zamordowani. Na tym polega ta Twoja "wybiórczość"?
  • Odpowiedz
@mayek: Widzę że tylko takie argumenty ci pozostały. XD

O popatrz przed chwilą jeszcze nic o wtopie z 42 nie wiedział a już specjalistą znającym dokładny przebieg wydarzeń został ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: O wtopie wiedziałem. Nie wiedziałem (i nadal nie wiem) nic o "stosowanej bardzo wybiórczo" karze śmierci za pomoc Żydom.
Podałeś przykład Ulmów na poparcie swojej tezy, podczas gdy ich pomoc Żydom nie została odkryta (w tamtej sytuacji) i dlatego nie zostali zamordowani.
Czyli rozumiem, że wybiórczość stosowania kary śmierci za pomoc Żydom polegała na tym, że Niemcy nie zawsze odkrywali kto im pomagał? Serio tak to widzisz?
  • Odpowiedz