Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
kupiłem rok temu (odrobinę ponad) opony zimowe Nokian WR D4 225/45R17. Zauważyłem, że na jednej (lewej) przy zewnętrznej krawędzi są pęknięcia, jakby opona popękała ze starości (widać na zdjęciu, tak wygląda na całym obwodzie ale tylko przy tej krawędzi).

I teraz głupie pytanie. Jak zareklamować taką oponę? Mam tylko jeden zestaw opon zimowych, jak mam oponę ściągnąć z felgi, oni przyślą kuriera, potem znów założę oponę, którą odeślą to dwa razy muszę zapłacić za zdjęcie i założenie, nie mam innej opony poza dojazdówką no i letnimi. To jest przód, więc musiałbym zmienić koła przód/tył, zmienić 2 opony i założyć letnie na tył.

Nijak mi się to nie podoba i zastanawiam się jak to rozwiązać, czy nie kupić nowej takiej samej opony i nie założyć w miejsce tej a tamtą reklamować, bo założenie dojazdówki blokuje mi jazdę na przynajmniej dwa tygodnie dalej niż po mieście.

#samochody #opony
Vetinari - Hej mirki,
kupiłem rok temu (odrobinę ponad) opony zimowe Nokian WR D4 22...

źródło: comment_G11WrjiilLSvzixdrslPdNc9sLLmsJBq.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@dziczyznaa: Też jeżdżę na Nokianach wyprodukowanych w Rosji z 2017 roku i tez zdążyłem już zauważyć jakieś dziwne ubytki w bieżniku, nie jeżdżę 'sportowo' a auto trzymam w garażu.
  • Odpowiedz
@jmuhha: Moje przez te 3 lata dobrze się spisywały. Obecnie wyglądają bardziej jak te OPa, ale można im to wybaczyć po 50 tys km i 4 latach. Jeżeli masz małe miejskie autko to spoko. Jak coś większego i mocniejszego, to chyba lepiej wziąć jakieś dobre sezonowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha, i teraz zauważyłem, że chodzi o WR D4. Ja mam weatherproof
  • Odpowiedz