Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki,
W maju wybieram się na tydzień do Dubaju ze swoją różową i chętnie przyjmę jakieś fajne protipy wszelakie co do życia tam. Ile kasy warto zabrać tak, żeby nie musieć sobie wszystkiego odmawiać, ale też nie żyjąc jakoś mega rozrzutnie? Kiedy (na ile dni wcześniej) warto kupować bilety na Niej Khalifę i na którą godzinę najlepiej? Hotel mamy z samymi śniadaniami. Wszelkie porady chętnie przyjmę :). Pozdr!
#podroze #dubaj #wakacje #dubai #podrozujzwykopem #wakacje2019 #zjednoczoneemiratyarabskie #zea
  • 33
  • Odpowiedz
  • 0
@Doko wiemy, że będzie wtedy ramadan :) zrobiłem już risercz, przeczytałem tyle forów ile znalazłem i ... kurde, nie jest mi/nam to aż tak straszne. To, że nie wolno palić i jeść w miejscach publicznych, to akurat dla nas żaden problem, bo pierwszego i tak nie robimy, a drugie do przyzwyczajenia. Sklepy i bary? Ponoć sporo da się znaleźć otwartych (w tym Dubai Mall), a reszta otwiera się po zmroku -
  • Odpowiedz
  • 0
@Doko Hej hej, też jadę na tydzień ale w tą sobote. Zastanawia mnie jak to jest z internetem? :P T-Mobile nie ma żadnych pakietów :< to rozumiem że trzeba kupić na miejscu jakaś kartę najlepiej? :) W miejscach publicznych wifi za free?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Doko: tak wiem właśnie też planowałem na maj ale ten ramadan :< myślałem o wifi, ale jakbym chciał korzystać z careem to musi być chyba stałe połączenie z siecią komórkową? No chyba że różnica w cenie między cerrem i uberem a taksówkami nie jest duża i nie warto sobie zawracać głowy? :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Doko: czyli wychodzi na niekorzyść Ubera bo trzeba SIM kupić :) takse faktycznie można wszędzie złapać? Gdzie najlepiej wykupić sightseeing bus? Na necie widzę jakieś pakiety po 600AED ale nie mogę znaleźć takiego z biletem na burj Khalifa. Wykupić wcześniej czy na miejscu szukac? :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Doko tour z biletami w cenie więc może się opłacać. Muszę to sprawdzić jeszcze. To wyjazd na burj Khalifa trzeba rezerwować na dany dzień i godzinę? :O myślałem że na miejscu kupimy bilet i wyjedziemy na górę.
  • Odpowiedz
  • 0
@cr_7 razem za wszystko all-in (bilety, hotel ze śniadaniami, wejściówki, szama na mieście, etc.) wyszło nam koło 10k, ale trochę wydaliśmy też przy okazji wizyty na souk :). To taka kwota, gdzie nie szczędziliśmy sobie prawie niczego w trakcie tego tripa.
  • Odpowiedz