Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mirki, chciałabym zajść w drugą ciążę, ale boję się powikłań konfliktu serologicznego.

W pierwszej ciąży wystąpił konflikt serologiczny w układzie Rh. Nie dostałam zastrzyku z immunoglobuliną.

Czy istnieją jakieś sposoby na zapobieganie wzrostowi przeciwciał w kolejnej ciąży (za wszelką cenę chcę uniknąć ryzyka związanego ze wzrostem przeciwciał i z ewentualnymi transfuzjami)?

Czy jeśli po zbadaniu grupy krwi płodu okaże się, że dziecko jest Rh+, to czy można podawać matce zastrzyki z immunoglobuliny przez całą ciążę, aby ją chronić?

Jeśli istnieje jakaś złota metoda, proszę o jakieś informacje. Nie wiem już gdzie szukać. Dzięki!

#leczsiezwykopem #medycyna #zdrowie #ciaza #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 9
@rodzinnabutelka w internetach piszą, że jest metoda z podawaniem immunoglobuliny przez całą ciążę. Uczepiłam się tego i teraz mam nadzieję, że jednak da się jakoś uratować sytuację. Ale pisali o tym na wp i nigdzie nie udało mi się znaleźć potwierdzenia tej informacji :(

"Istnieje jeszcze jedna, bardzo skuteczna i nowoczesna terapia choroby hemolitycznej. Polega na podawaniu ludzkich immunoglobulin od 12. tygodnia ciąży właściwie do samego jej końca. Immunoglobuliny łączą się z