Wpis z mikrobloga

#samochody

coś apropos komisów - wielokrotnie opisywaliście tu na wypoku jak to komis kogoś oszukał, przebite przebiegi, ukryte wypadki itd.
wiadomo, powielać nie trzeba

ale jakoś niewielu zwracało uwagę na to od... kogo kupuje się auto ?
poświęciłem dziś godzinę na ogłoszenia komisów na OTOMOTO z mojego miasta (Warszawa) na jednej "słynnej z komisów ulicy" (nazwy będą anonimizowane by uniknąć ewentualnych oskarżeń prawnych):

zatem:
na ulicy jest 10 adresów zajmowanych przez komisy,
czytam opinie na google :
- komis XYZ "oszuści , złodzieje , samochód zepsuty mi sprzedali, do sądu idę"
odpowiedź pod opinią "proszę o wycofanie tych słów, pod tym adresem są 3 firmy i to nie my sprzedaliśmy to wadliwe auto ale nasza konkurencja"

- komis ABC "oszustwo , samochód miał wade ukrytą, rozsypał się"
odpowiedź komisu pod opinią "pod tym adresem jest nasza konkurencja również , proszę o wycofanie tej opinii bo pozwę o pomówienie i naruszenie dobrej opinii"

i to mi dało do myślenia - jeden adres, mały plac i kilka firm, więc zacząłem drążyć

na OTOMOTO np. komis sprzedaje jako "lalala s.c."
podany nr telefonu 123456789 pasuje do ... "tralala tralalala firma s.c Zdzisiek i Rysiek Iksińscy" zgodnie z google
ale... pół roku temu telefon wyszukiwarka wyszukuje jako "XYZ", a dwa lata temu ten sam numer telefonu dotyczył firmy .. ABC,
jak się poszuka firmy ABC to spółka cywilna Zdzisiek Iskiński i Leokadia Iksińska, pani Leokadia to pewnie babcia 90 lat z demencją na którą jest firma,
no to szukam info o panu Zdziśku Iksińskim
no ma jeszcze komisy o nazwie "abcdef",
tam podany jest numer 123123123 , dobra szukam do kogo należy "Józek Ygrekowski"
zaraz, to Iksiński czy Ygrekowski , Zdzisław czy Leokadia

no i jak szukam Ygrekowskiego to on z kolei ma podany adres który 5 miesięcy temu miał Iksiński ale wtedy Ygrekowski był w spółce cywilnej z #!$%@? i numer telefonu 000111000

a #!$%@? ma działalność jako komis ZYX , no a nr tel 000111000 obecnie jest na ogłoszeniach w OTOMOTO przy komisie o nazwie "Bum Cyk Cyk auto"

no to szukam BumCykCyk auto - nie ma takiej działalnosci w CEIDG, natomiast pod tym adresem jest Robert #!$%@? i Stanisława #!$%@? S,C, , zapewne babcia lat 94 z demencją,

generalnie taka wyliczanka nazw, firm - które łączy kilka nazwisk i telefonów może byc jeszcze długo kontynuowana, nazwy działalnośći zupełnie inne w OTOMOTO , zupełnie inne w CEIDG i spisie spółek, zupełnie inne w googlu

np. pod adresem ulicy Wiadomojakiej Pincet mamy numer telefonu 123456789
mamy:
- w google komis o nazwie XYZ
- w OTMOTO ogłasza się jako ABC
- w CEIDG / REGON funkcjonuje jako DEFGHI s.c.

ale ...
w ogłoszeniach ABC mamy podany drugi numer 000111000

do tego numeru pasują ogłoszenia komisów :
- Lalalala S.C. #!$%@?ński Zdzisław i Leokadia #!$%@?ńska
- Brumbrumbrumwrrrumauto
- KomisSupeHiperMegaAuto

z kolei komis SuperHiperMegaAuto ma dodatkowy nr telefonu 111000111
który z kolei świadczy , że to działalność Stanisława Iksińska i Sebix Iksiński

powiem tak ... po godzinie szukania telefonów, prób ustalenia kto w zasadzie sprzedaje auto - wymiękłem

oni zmieniają nazwy co pół roku a pod negatywnymi opiniami piszą "to nasza konkurencja , my nie mamy z tym nic wspólnego, proszę wycofać te słowa, że złom sprzedaliśmy bo pana/panią oskarżymy" "to nasza konkurencja, to nie my, my od pół roku tu prowadzimy działalność z trzema innymi firmami, to nie my sprzedaliśmy przystanek jako auto"

kuuuuuu.........

generalnie żaden z nich nigdy auta nie sprzedał, od wczoraj jest w biznesie, jest uczciwy a oszukuje jego konkurencja która chce mu zaszkodzić

z kim się sądzić jak złe auto ?
z Leokadią lat 94 ? ze Stanisławą lat 88 ?
ale spółki cywilnej XYZ już nie ma, spółki ABC też, spółki LalalalaSuperAutomegawypas też nie

pan Ygrekowski nie jest już właścicielem, jest pracownikiem pana Iksińskiego, z kolei rok temu pan Iksiński byl pracownikiem pana Ygrekowskiego jak ich spółka inaczej się nazywała - brazylijska czy wenezuelska telenowela , Moda na Sukces wymiekają
  • 20
  • Odpowiedz
@Crow7422:
od osoby prywatnej :

- ogłoszenie numer podany 111222333 , facet sprzedaj małe auto miejskie bo mu się rodzina powiększyła , ma dziecko 2 letnie i nie mieszczą sie na rodzinny wyjazd, więc sprzedaje małe autko które sprowadził sobie 3 miesiące temu ale dziecko nagle urosło,
po wpisaniu w wyszukiwarkę - pół roku temu sprzedawał kombi , rok temu sprzedawał SUVa, na allegro ma ogłoszenia o sprzedaży drzwi samochodowych różnych
  • Odpowiedz
  • 4
@vilas i dochodzimy do powodu ( przynajmniej jedno z głównych) DLACZEGO handlarze kombinują. Rękojmia 2 lata na gowno auta za 15kilo plnow. To jest tak głupie już na papierze że szkoda gadać
  • Odpowiedz
@Crow7422: uzupełnienie bo już nie mogę edytować , ogłoszenia prywatne to:
90% handlarze , którzy sprowadzili coś 2 miesiące temu, to coś często było wrakiem , osoby prywatne którym na podwórku 6 aut stoi a za stodołą laweta , sami na kowadle prostują podłużnice ze szwagrem elektrykiem który zalutowuje kontrolki airbagów wystrzelonych,
osoby prywatne do których dzwonisz "ja w sprawie auta" "a o które auto chodzi ?" "o to beżowe" "które
  • Odpowiedz
@vilas: Przecież Ty właśnie opisujesz handlarzy. Mniejsza o to czy to jest oficjalny komis, czy handlarz udający osobę prywatną, bo na jedno wychodzi.

W promieniu 4km od domu mam chyba 6 komisów, nie wiem jak durnym trzeba być żeby kupić tam auto.
Ceny wysokie, jednostki najbardziej nie udane jakie występowały w danym modelu, wyposażenia totalne zero. Jedynie magia niskich przebiegów 10 letnich diesli i to o dziwo faktycznie działa.

Nikt na
  • Odpowiedz
@bigger: nie wiem w jakim kraju żyjesz bo ja w kraju w którym mediana zarobków wynosi 2500 netto i ludzie mają 30 lat do spłacania kredytu i 15 tysięcy są w stanie oszczędzić przez 5 lat dobierając pożyczkę w banku

marudzenie, że ludzi nie stać w biednym kraju ? a jaki procent społeczeństwa ma oszczędności powyżej 1 pensji ? wg serwisu bankier pl czy money pl podobno tylko kilkanaście procent ludzi
  • Odpowiedz
Jeśli kupuje się auto używane to najczęściej

a) albo nie stać nas na auto nowe w segmencie które nas interesuje

b) jesteśmy świadomi ryzyka ewentualnych usterek/braku gwarancji, ale utrata wartości przez pierwsze lata jest na tyle duża, że mimo wszystko bardziej się to kalkuluje


@Crow7422:

no i to problem bo jesteśmy biednym społeczeństwem , większość nowych aut ponoć 70% to leasing na firmy by odpisać od podatku, zostaje 30% sprzedaży ale
  • Odpowiedz
@vilas: Może zbyt wiele wymagasz w określonym budżecie? Może szukasz zbyt młodego auta? Nie wiem, nie pytam, nie wnikam. Nikt zadbanego auta nie sprzeda w cenie średniej, bo w średniej są właśnie auta dobite.

@bigger: Codziennie mijam te komisy. Część tych aut stała jeszcze 2 lata temu, trudno tego nie zauważyć, niektóre z nich się rzucają w oczy, a z drogi pięknie je widać.
  • Odpowiedz
@Crow7422: znaczy jest jeszcze opcja krewny przyjaciela sprzedaje auto , problem jest taki, że to auto 15 letnie Saab 9-3 1.9 TiD fiatowski , problem jest taki, że ja szukam coś wyżej zawieszone bo auto potrzebuje do jazdy po drodze szutrowej do rodziny 50 km od miasta na wsi, a Saab to sportowe nisko zawieszone auto,
tamten Saab by był "pewniak" 2004 rok jednak może wymagać inwestycji a ... no to
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: nie byłem, bo jak widzę ogłoszenia z ceną netto to mnie krew zalewa, jeszcze okazuje się, że ich ceny są ale pod warunkiem wzięcia kredytu a jak mam gotówkę to cena plus 3000 złotych , żenujący są, na pytanie o VIN auta wysyłają spam reklamowy z numerem telefonu, VIN nie chcą podawać, nie wiem czy pozwalają na sprawdzenie na dowolnym ASO przed zakupem, wiem, że są w Warszawie też duże
  • Odpowiedz
@Crow7422: w Warszawie kradną Mazdy, Toyoty, Mitsubishi, odmiennie od reszty kraju gdzie kradną VAG,
na używany nie brało by się AC, napewno nie Toyota, Mazda , Mitsubishi ,
jesli chodzi o nowe - najtaniej Tipo i Corsa (interesuje mnie tylko i wyłącznie auto w automacie, nie ma opcji na manuala) a Toyota nowa z salonu w automacie to 63 tysiące (wiem bo pytałem) Corsa czy Tipo to 56 tysięcy, z używanych
  • Odpowiedz
@vilas: Kraść używaną toyotę? Ile to jest warte 30k? No nie wiem, nigdy nie rozpatrywałem wyboru auta na podstawie tego czego kradną najwięcej.
Co do aut nowych, to najlepiej wypada wg mnie właśnie tipo w pb.
  • Odpowiedz
@Crow7422: od zaprzyjaźnionego policjanta wiem że czasem złodzieje działają na zlecenia ... warsztatów , jakiś "zdzisiek" ma warsztat, przyjeżdża klient, potrzeba część to ... 3 ulice dalej ginie taki model , część sprzedawców części z "allegra" czy "olx" to złodzieje a raczej paserzy, mają zawsze hurt części a skąd ? nie muszą udowadniać, auta używane giną najczęściej 6-10 letnie i giną na części,
nie kradnie się aut by sprzedać je po
  • Odpowiedz
@Crow7422: uzupełnienie - co do kradzieży, jak zajrzysz na mapę przestępstw i kradzieży w Polsce jest takie miasto gdzie kradną 1/3 wszystkiego co w całym kraju , to miasto nazywa się Warszawa, 30% kradzieży i przestępstw w Polsce to moja mieścina ;)
potem jak znajdziesz mapę kradzieży po dzielnicach jest taka dzielnica co się Praga nazywa, przypadkiem tam mieszkam od urodzenia ;)
niestety ale warsiofiak musi na takie rzeczy patrzeć -
  • Odpowiedz