Wpis z mikrobloga

Pytanie nooba. Robię sobie kurs z forbota, mam podłączone wszystko i zrobione jak napisane. Program (zdjęcie w komentarzu) ma działać tak: podczas gdy wciskamy przycisk to dioda zielona miga co pół sekundy - nie ważne są diody czerwona i żółta, one byly od poprzedniego programu. Niestety ale gdy wgrywam program to dioda zielona miga sama z siebie, przycisk nic nie robi gdy jest wciśnięty albo nie, a program z tego co widzę to miał dawać prąd na diodę w momencie, gdy przycisk jest wciśnięty. Czy to oznacza, że mam jakies #!$%@? przyciski, które zawsze są wciśnięte (no chyba nie bardzo...) #arduino
źródło: comment_UXJHoo2ncXFV5dEqdSE3CNpIIL3XRemh.jpg
  • 14
@NagiMiecz

@AdireQ
Ok, chyba wcisniecie objawia się stanem wysokim - faktycznie, tutaj błąd na forbocie.
Tylko, że jak zmieniam teraz na HIGH to nic się nie pali na wyciśniętym i wciśniętym przycisku :/
@Parkero: nie, skoro nic sie nie świeci to musi sie objawiać stanem LOW - jak @AdireQ wspomniał, masz tam rezystor podciągający.
też zacząłem się zastanawiać nad poprawnością podłączenia przycisku, bo wychodzi na to, że działa on tak jakby był zwarty cały czas