Wpis z mikrobloga

i co tera? Furman mówi, że nic takiego nie powiedział :D a już go tu połowa tagu chciała obić :P

W nawiązaniu do wydarzeń, które miały miejsce podczas meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Wisła Płock, a także oskarżeń kierowanych przez przedstawicieli Klubu z Białegostoku wobec mojej osoby, chciałem stanowczo i kategorycznie zaprzeczyć, by w trakcie całych zawodów z moich ust padły w stronę Tarasa Romanczuka cytowane po meczu przez przedstawicieli Jagiellonii obraźliwe słowa.

Faktem jest, że podczas spotkania wielokrotnie dochodziło do spięć pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Prawdą jest także to, że piłkarze nie szczędzili sobie sobie złośliwości i kierowali w swoją stronę słowa uznawane za wulgarne. Mocne, męskie słowa padają zwykle podczas każdego meczu ligowego. Emocje, walka o punkty i zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli sprawiają, że zawodnicy w emocjach często kierują do siebie różne słowa, czasem jest niemiło, ale to sport.

W żadnym momencie nie doszło jednak do zdarzenia opisywanego przez zawodnika Jagiellonii Tarasa Romanczuka, a także kierownika drużyny Pana Arkadiusza Szczęsnego.

Nadmienię tylko, że sytuacja: Romanczuk - Furman była jedna podczas sobotniego meczu. A sytuacji: prowokujący Romanczuk - pozostali zawodnicy Wisły Płock było w sobotę wiele i nie zostały one w ogóle zauważone, gdyż tak jak wspomniałem, w każdym meczu się zdarzają i będą się zdarzać.

Będę walczył o swoje dobre imię. Zwróciłem się już z prośbą do Klubu Wisła Płock o wsparcie i pomoc prawną. Liczę, że cała sprawa zostanie w jak najszybszym czasie wyjaśniona


#ekstraklasa #wislaplock #jagiellonia no i #legia bo on gra dla nas
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mat1989: Poczekamy zobaczymy. Komisja Ligi ma sporo materiału do przejrzenia i pewnie da się to wyłapać z którejś kamery czy mikrofonu. Mam tylko nadzieje, że zrobią to porządnie i nie będzie próbowania zamiatania sprawy pod dywan bo szkodzi wizerunkowi ligi.
A tak na czysto spekulując to bliżej mi do wersji, że takie słowa padły. Romańczuk to nie jest typ cwaniaczka, który lubi kombinować i chodzić na skróty. O Furmanie tego
  • Odpowiedz
@mat1989: Jeżeli się okaże ,że w ten sposób obraził Romanczuka - to jest to przestępstwo ścigane "z urzędu". Dlatego jest zwrot do Wisły Płock o pomoc prawną bo chyba chłopaczek sobie uświadomił jak w głębokiej jest dupie, a tłumaczenie ,że w meczu jest dużo "uszczypliwości" między piłkarzami nie usprawiedliwia takiego zachowania.
  • Odpowiedz
@mat9 gwałcił małe dzieci. Oczywiście nie może to być nieprawdą, jaki miałbym interes by kłamać?

Jeśli Furman jest winny to niech to udowodnią, jeśli nie potrafią to w Polsce mamy domniemanie niewinności, nad czym tu debatować drugi dzień...
  • Odpowiedz
@BaRi: nie jestem prawnikiem i szczerze nie wiem. Znalazłem jednak takie coś:
"„Art. 119. par. 1. Kto stosując przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Par. 2. (uchylony)."
  • Odpowiedz