Wpis z mikrobloga

@magicznyniesamowitypiotr Usuniesz to deironizerem, np. Tenzi Prix. Poszukaj dystrybutorów Tenzi w okolicy, preparat dość tani i efektywny. Pryskasz na lakier, czekasz aż będzie efekt krwawienia, spłukujesz pod ciśnieniem. Domyliśmy tak w firmie białego Peugeota Partnera po tym jak mechanik szlifował ranty tarcz hamulcowych szlifierką (xD) i opiłki poszły po całym lakierze.
  • Odpowiedz
@magicznyniesamowitypiotr: a to nie jest przypadkiem „lotna rdza”? Bo takie coś masz na każdym aucie, tylko na białym dobrze widać. To są drobinki rozgrzanego metalu np. z hamulców, które wtopiły się w lakier. Teraz jak jest masa soli na drogach to koroduje to szybko i wychodzi tego mnóstwo na aucie. Ja też mam tego pełno na białym niemieckim aucie :). Kupujesz środek do deironizacji np. zieloną Tugę, psikasz, czekasz, spłukujesz
  • Odpowiedz
@magicznyniesamowitypiotr: nie czytałem komentarzy ale może nikt nie napisał. To jest rdza lotna i wynika z tego że opiłki metali osadzają się na lakierze np. z klocków hamulcowych. Na białym lakierze szczególnie łatwo zauważyć i raczej z przodu auta. Kup za kilka dych płyn do czyszczenia felg - coś Ala krwawiąca felga i to rozpuści. Tylko ogłoszenia musi mieć odpowiednie.
  • Odpowiedz