Wpis z mikrobloga

spóźniłem się z przesłaniem faktur do księgowej, przez co musiała robić korektę JPK. Doliczyła mi za to 100zł do faktury, mimo, że umowa nie przewiduje takiej sytuacji. Czy ma do tego prawo? czy urząd jej naliczył karę 100zł skoro reprezentuje mnie w urzędzie? (to możliwe w ogóle?)

#podatki #ksiegowosc #prawo
  • 27
@ahaw: Ja nei wiem jaką ma umowę @mcsQ: ze swoją księgową. Gdyby miał umowę ze mną to za korektę rozliczenia spowodowaną przez siebie zapłaciłby extra - czas przepracowany razy roboczogodzina.
@corrs: Prowadzisz biuro ksiegowe albo pracujesz z klientem? Nie sadze, bo dojenie klienta za jednorazowy blad nie jest dobre dla dluzszej wspolpracy
@ahaw: Zależy. Jeżeli klient robi takie sztuczki co drugi miesiąc, do tego ma obsuwy w terminach albo płatnościach to różnie być może. Nie znam sprawy, więc nie wiem. Ale potrafię sobie wyobrazić sytuację, gdzie tak bym tez zrobił.
@Shajo, @ahaw, @corrs
umowa została podpisana 3 lata temu, wtedy jeszcze nie było JPK. Mam 100zł kary za brak przesłania faktur do VAT7K, to jest w umowie. Księgowa tak mi odpisała:
" korekta JPK jest równoznaczna z deklaracją VAT, a ta podlega opłacie".
@mcsQ: Nie chciałbym ziomek występować w relacjach między Tobą a Twoją księgową, ale ja nie bardzo rozumiem to co napisałeś. Słowo "kara" to kara dla Ciebie od księgowej, a nie jakaś kara administracyjna. Co do zasady możesz sobie korygować jpk i deklarację vat pierdyliard razy. Po mojemu zrobiłeś jej dodatkowa robotę i Cię skasowała za to. A czy mogła czy nie mogła to temat między Wami.
@mcsQ: a jak umowa precyzuje termin dostarczenia dokumentów? Prowadzę biuro i krew mnie zalewa jak 19 dnia w miesiącu klient przychodzi z segregatorem faktur... zacznę chyba mobilizować klientów jak twoja księgowa :)
@corrs: tak wiem, ze zrobilem jej dodatkowa robote, ale to powinno być przewidziane w umowie, a tak to sama sobie wycenila to na 100zł. Dobrze, że na tysiąc.
@Ifrit: no do 20stego termin xD wiem, że #!$%@? nie dając faktur na czas i robiąc jej robotę, no ale kurde po to są umowy, aby jakoś regulować takie rzeczy na fakturach, że 100zł opłaty za spóźnienie.
@mcsQ: ja liczę za 1h 100 PLN netto, a wysłanie korekty JPK podobnie, jednak moja umowa przewiduje coś takiego, nie mniej jednak za pierwszym razem (a nawet więcej) daruję jak kogoś lubię :)
@Ifrit: Pewnie większość tak robi, ja też bym pokazał @mcsQ: żółta kartkę i zrobił mu to rozliczenie. Ale każdy ma swoje priorytety i jego prawo. A @mcsQ: może się obrazić i poszukać innego biura, tez jego prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ifrit: no właśnie, Twoja umowa coś takiego przewiduje i klient jest świadomy. ja się dowiedziałem, ze to koszt 100zł dostając fakturę.
a jak CI klient nie dostarczy faktur i nie wyslesz JPK, to Ty możesz dostać mandat za to od US?


@mcsQ: Nie ma takiej opcji. Zobowiązanym jest podatnik i tylko on może być ukarany. pełnomocnik nie odpowiada za podatnika, a tylko za własne działanie. Złożenie informacji jest obowiązkiem podatnika, a czy to zrobi sam, przez pełnomocnika czy łazik curiosity to jego wybór. I jego odpowiedzialność. Księgowy może odpowiadać posiłkowo, ale nigdy
@mcsQ: Ja się nie bawię w takie szczegółowe cenniki. Na początku jakaś cena-standard od ilości faktur i zakresu, a późniejsza propozycja jej zmiany (z wyprzedzeniem równym okresowi wypowiedzenia) może wynikać między innymi z tego, że klient stwarza problemy (a jeśli mi dodatkowo ułatwia pracę to obniżka). Na pewno nie ze względu na pojedyncze przypadki, bo te są wkalkulowane - bardziej "kultura organizacji", na zmianę której nie ma co liczyć na podstawie
@mcsQ: to Twoja faktura zakupowa? wg mnie nie musiała nic korygować jeśli faktura jest z sierpnia czyli 3 kwartał to w jpk i na VAT-7k może to pokazać w I kw 2019