Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy w kupnie używanego kompa. Mam okazję po całkiem fajnej cenie kupić kompa o specyfikacjach:
Procesor - Intel i5-6500
Karta - Asus Radeon R9 290 4 GB GDDR5
RAM - 16 GB DDR4
Zasilacz - Modecom 530W

I ogólnie wszystko spoko gdyby nie to że sprzedający mówi iż wadą kompa jest to że czasami podczas jego włączania komp rusza ale nie ładuje się pulpit, jest po prostu czarny ekran. Mówi że trzeba wtedy zresetować kompa i później wszystko chodzi dobrze. Mówi też że dzieje się to tylko na Windows 10 (wcześniej miał Windows 7 i podobno nic się takiego nie działo) I teraz moje pytanie czy pchać się w tego kompa czy lepiej odpuścić? Nie chcę wejść na minę i potem żałować, pomóżcie! ;)

#komputery #informatyka #amd #kartygraficzne #procesory #pytanie
  • 13
@Mat0s: No to jest mina, a min się nie kupuje, co chcesz jeszcze wiedzieć? Mogę ci powiedzieć, żebyś kupił i wszystko będzie dobrze jeśli zapewni ci to komfort psychiczny.
@Mat0s: 1. Za ile?
2. Na jakim mobo jest to posadzone?
3. Zasilacz z czarnej listy #pdk.
Serio. Z marszu zmieniłbym zasilacz, ale jak mobo okaże się cienkie to na twoim miejscu wolałbym się rozejrzeć za czym innym. Pytanie czy mobo też nie jest lekko zmaltretowane wątpliwym zasilaniem.
@Mat0s: Dysk HD Tune, podglądowo SMART + bad sectory, choć to raczej i tak robi pobierznie. RAM MEMtestem. Procesor, grafikę to OCCT, po prostu sprawdzić jak się zachowują pod obciążeniem i czy wszystko jest ok, żeby nie było później, że grasz i wywala ci artefakty. Możesz też mieć odpalony HWMonitor w tle. Co do zasilacza bym radził tak czy siak ci zmienić.