Wpis z mikrobloga

Mgławice Płomień (NGC2024) oraz Koński Łeb (IC434)

Taka jedna klatka (troszkę przycięta), bez klatek żadnych klatek kalibracyjnych.

Technikalia: 1x600s @ Stellarvue ST80, ATIK 383L+, H-α 7nm, HEQ5 mod.

Mam nadzieję, że pogoda dziś będzie łaskawa i uzbiera się kilka godzin materiału.
Ostatnio zbieranie materiału (Mgławica Orion - M42) to była jakaś porażka...

#astrofoto #astrofotografia #astronomia #kosmos #nightsky #mojezdjecie #teleskop
I standardowo zapraszam do obserwowania autorskiego tagu #astrosky
jgoluch - Mgławice Płomień (NGC2024) oraz Koński Łeb (IC434)

Taka jedna klatka (tr...

źródło: comment_ntStlFUd9HbDOt23S8J3MFzOMLXES5DV.jpg

Pobierz
  • 14
@namrab: Baader. Ale teraz patrzę na fotkę na innym monitorze i widzę, żę strasznie zmasakrowana.
Wczoraj udało mi się zebrać 14x600s ale przez jedną klatkę przedarła się antena na dachu.
Mam już darki i biasy, więc postaram się dziś jeszcze flaty dorobić.
Niestety z obróbką mocno kuleję...
@jgoluch: Ja mam ZWO, ale nie jestem z niego do końca zadowolony. Robi masakryczne odblaski na jaśniejszych gwiazdach. Marzy mi się Astrodon, ale wydawać parę tysięcy zł na kawałek szkiełka...
@namrab: Ja miałem jeszcze wcześniej Astronomik'a, ale jakoś udało mi się skompletować HSO od Baadera. Natomiast LRGB mam właśnie od ZWO, ale przyznam, że nie zauważyłem odblasków (może kwestia obiektu, że nie fociłem przy np. jaśniejszej gwieździe - tak jak przy płomieniu).
Głupia porada, ale może zweryfikuj montaż filtra, czy nie jest osadzony odwrotnie, bo właśnie odwrotny montaż objawia się zwiększonymi odblaskami.
@jgoluch: Próbowałem w obie strony, nie pomaga. Może to wina bardzo małej odległości pomiędzy filtrem a flattenerem w moim teleskopie. Musiałbym pożyczyć Baadera i porównać.