Wpis z mikrobloga

Szanowni użytkownicy portalu ze śmiesznymi obrazkami,

Niecały rok temu poratowaliście mnie w potrzebie i dzięki Wam znalazłam mieszkanie w Krakowie.

Tym razem zaczynam swoje poszukiwania tutaj, zamiast zostawiać Was jaki koło ratunkowe.

W ciagu miesiąca powinnam znaleźć mieszkanie w #amsterdam lub okolice. Myślałam o #leiden lub #haarlem.

Wiem, że jest tam duży problem z posiadaniem zwierząt. Mimo wszystko mojego 11 letniego coker spaniela angielskiego chciałabym ze sobą zabrać.

1. Na których portalach najlepiej zacząć poszukiwania?
2. Może polecacie inne miasteczka?

3. Każdą poradę, dotyczącą dosłownie wszystkiego, chętnie przysposobię i z góry dziękuje.

#pytanie #kiciochpyta #emigracja #holandia
  • 20
@jaktrwogatonawykop: @ciolkiev: szczerze mówiąc to nie mam pojęcia skąd te negatywne emocje. Pytam przecież bardzo grzecznie.

Moja obecna firma przedłużyła ze mną kontrakt, ale nie w Polsce, tylko w Holandii. Ot, cała historia.

Panowie, ja wiem że nocna i nie powinnam dyskutować, ale @jaktrwogatonawykop: przynajmniej z sensem byś próbował coś napisać. Teraz to brzmi indeks polskich wulgaryzmów.
@jaktrwogatonawykop: jeżeli będziesz miał problem i napiszesz grzecznie to porozmawiam z Tobą i postaram Ci się pomoc. Nie poddawaj się życie nie jest ani tak kolorowe jak przedstawia telewizja i ani tak czarne jak przedstawiają wykopki. Powinieneś dać radę! Trzymam za Ciebie kciuki.
@janczewska: Dość jesteś cierpliwa, ciężka sprawa pod tym tagiem.

Zobacz na: marketplace na fejsie, kamernet.nl, marktplaats.nl, jaap.nl.

Amsterdam ma jeszcze jakieś ciekawe tańsze studia, czy inne oferty na stronach biur - ktoś tutaj podawał lub znajdziesz w sieci, całkiem rozsądnie to wychodziło.
@janczewska: jeśli Haarlem to polecam agencję Interhouse - https://interhouse.nl/huurwoningen?number_of_results=20&sort=date-desc&display=list&paging=1
pośrednictwo ich nie jest jakoś super drogie, a w przypadku podpisania umowy za dodatkową opłatą pomogą z podpisaniem umów na media itp. No i można u nich zamówić angielską umowę (płatnie) albo (bezpłatnie) draft po holendersku, żeby np ktoś z językiem sprawdził czy wszystko ok.

Sam korzystałem i naprawdę spoko ludzie
@jaktrwogatonawykop: udało mi się załatwić wszystko w miesiąc. Koszt wynajmu 1100€ + 80€ opłaty, kaucja 1100€ jednorazowe koszty agencji 240€. Postawiłam na Haarlem. Ale wynajęłam nieumeblowany dom zamiast mieszkania. Po zliczeniu wszystkich kosztów razem z zakupem mebli i rozłożeniu ich na 12 miesięcy najmu wychodzi 1300 euro miesięcznie.
@janczewska: no przyznam że nie jest źle - a takie mieszkanka z widocznym szkieletem to wręcz zajebiste są :)
tylko że mówiłaś o domu i to jest całość? Czyli masz dom taki śmieszny że od razu dach, czy to jednak piętro? ;)