Wpis z mikrobloga

Pytanie do KLIENTÓW guitarcenter i ich gwarancji najniższej ceny. Obserwuję od jakiegoś czasu efekt do gitary i chciałem złożyć zamówienie w gc, bo mają inne pierdoły, które przy okazji bym zamówił. Wysłałem im zapytanie z linkiem do sklepu gdzie sprzęt był tańszy, a w odpowiedzi dostałem informację, że cena w linku jest inna niż napisałem. I faktycznie cena na stronie wydawałoby się konkurencyjnego sklepu zmieniła się dokładnie po tym jak napisałem maila z zapytaniem do GC (na Ceneo dalej widnieje stara i niższa cena).
Możliwości są tutaj dwie:
1) konkurencja akurat zmieniła cenę na praktycznie taką samą jak w GC (<10zł różnicy) i zbiegło się to z czasem z moim zapytaniem
2) sklepy są w zmowie i jak tylko ktoś się upomni o gwarancję najniższej ceny to następuje kontakt między sklepami i cena zostaje wyrównana

Jako, że w cuda i przypadki nie wierzę to raczej strzelam, że opcja 2 jest bardziej prawdopodobna, zwłaszcza, że cena sprzętu nie drgnęła od kilku tygodni, a magicznie zmienia się dokładnie z chwilą zapytania do GC. W takim wypadku ich gwarancja ceny jest tylko chwytem reklamowym, które jest gówno warte.

Miał ktoś tego typu sytuację z ich "gwarancją najniższej ceny"? Albo czy komukolwiek z was obniżyli faktycznie cenę jak się upomnieliście o to? Zawsze ten sklep uważałem za przyzwoity, ale w takie "przypadki" nie wierzę. I suma sumarum wolę kupić gdzie indziej te kilkadziesiąt złotych drożej niż być oszukiwanym w taki sposób.

#guitarcenter #gitaraelektryczna #gitara
  • 3
  • Odpowiedz
@Lechu1777 kiedyś przysłali mi zły kolor Fendka Telecastera, to se mogłem wybrać co chcę za 200 zł, jak cebulak ( ͡º ͜ʖ͡º) ale już u nich nigdy nie kupię gitar. O ile zawsze po zakupie wiosło wymaga różnych regulacji, tak wszystkie 3 kupione u nich (w przedziale 2 lat) przychodziły #!$%@? w takim stanie, że lutnik szczękę z podłogi zbierał i jego anielską cierpliwość szlag trafił.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lechu1777: ja się złapałem na tym, że pedały bywają dużo tańsze w niemieckim thomannie niż w polskich sklepach wysyłkowych. Warto zajrzeć tam w pierwszej kolejności.
  • Odpowiedz
@obserwatorrr: @Kokos: Olałem ich i kupuje gdzie indziej... Są w zmowie z innymi sklepami na 99%, ponieważ cena w tańszym sklepie została nawet poprawiona na co do złotówki taką jak w GC :D Także gówno, a nie gwarancja najniższej ceny. Nie kupuję już w tym sklepie więcej.
  • Odpowiedz