Wpis z mikrobloga

Czytam propozycje zmian w SPP w #krakow i myślę, że w centrum jest bardzo mało parkingów wielopoziomowych. Na przykład często widzę walkę o miejsce na ul. Garncarskiej przy oddziale onkologicznym. Gdzieś tam mógłby taki parking powstać z korzyścią dla pacjentów, którzy przyjeżdżają samochodami i dla pieszych.
W Europie widziałem takie parkingi w centrum miasta, z elewacją wkomponowaną w linię kamienic. Bardzo fajnie to wygląda, być może to dawne pustostany znalazły nowe życie i zyskały praktyczny wymiar, nie wiem.
Aktywiści powinni popierać takie pomysły, bo wtedy ulice i chodniki są do dyspozycji rowerzystów i pieszych, a samochody parkują pod/nad ziemią. Co myślicie?
#parkowanie #przemyslenia

Na zdjęciu wjazd na parking w centrum Porto.
shackup - Czytam propozycje zmian w SPP w #krakow i myślę, że w centrum jest bardzo m...

źródło: comment_Hb3grWr3v9sW5sInrVvlAScrgqaWPgbW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@shackup: @Papasanbaba: @bartez_94: W Krakowie jest taka trzoda jeśli chodzi o parkowanie, że jeżeli fizycznie nie zablokuje się parkowania w jakimś miejscu, to ZAWSZE znajdzie się jakiś kretyn który sobie tam stanie "bo ma tam bliżej"/"bo on tylko na chwileczke"/"bo dzięki temu będzie widział swoje auto z okna". I to że chwile dalej są miejsca do parkowania nie ma większego znaczenia.

Jeśli chodzi o parkingi podziemne - to kosztują
  • Odpowiedz
@shackup
@Naru
Właśnie a propos parkingu przy Koronie: myślę, że sporo pomogłoby, gdyby na miejskich parkingach takich jak ten mieszkańcy w ramach abonamentu mogli tam parkować bezpłatnie/ na preferencyjnych warunkach. Prawie każdy Polak w głębi swojego serduszka jest cebulą i woli zaparkować na ulicy niż dopłacić 2 Ziko za parking.
... Plpewnie i tak wtedy więcej by na nim zarobili niż teraz, gdzie prawie zawsze jak widzę, to jest co najmniej 130
  • Odpowiedz
  • 0
@Naru: Wiadomo ze taka budowa parkingu wielopoziomowego kosztuje ale jak chcemy mieć ładnie wokoło to trzeba ponieść tego cenę. Ludzie są leniwi i wiadomo ze nie zaparkują na koronie jak idą na Kazimierz. Parking pod placem Wolnica byłby pewnie pełny non stop. @kura-borzenka: tez jestem za tym żeby na parkingach MI obowiązywały abonamenty ale jest ryzyko, ze ludzie zrobią sobie składziki z miejsc parkingowych pod dachem...
  • Odpowiedz
@shackup ale jeśli nie ma wykupywanych konkretnych miejsc jak w blokach, to chyba ryzyko mizerne. Zresztą, my tu tylko sobie możemy pogdybać co by było gdyby, ale to by i tak nic nie dało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Naru: To na Koronie jest jakiś parking? :O

Z tego co mi się coś przypomina, to chyba koło Rajskiej mieli budować wielopoziomowy parking, ale się ekoaktywiści nie zgodzili. Ale równie dobrze mogę pieprzyć głupoty
  • Odpowiedz
@shackup: Nic nie da budowa strasznie drogich parkingów piętrowych dopóki nie zmieni się prawo i odwaga władz samorządowych. Musi najpierw być prawo pozwalające odholować każde nieprawidłowo zaparkowane auto, a SM powinna chodzić z miarką i to egzekwować. U mnie w mieście w centrum parkingi podziemne zazwyczaj mają mnóstwo wolnych miejsc na powierzchni wszędzie parkujący nielegalnie.
  • Odpowiedz