Wpis z mikrobloga

Cześć, gdy nie mam już miejsca na pieczątki z przeglądów technicznych w dowodzie rejestracyjnym, to dostanę ze Stacji Kontroli Pojazdów jakieś zaświadczenie o posiadaniu przeglądu zanim dostanę nowy dowód, bo podejrzewam, że cały czas z tego powodu musimy je wymieniać, a w tym tygodniu mam termin i podejrzewam, że nowego dowodu nie zdążę dostać?

#samochody #prawojazdy
  • 35
  • Odpowiedz
@Testovironiusz: Aha, wnosisz.
Miałem taką sytuację wielokrotnie i mam teraz. Jeżdżę z kartką ze stacji diagnostycznej od kilku miesięcy jak znajdę czas to skoczę do urzędu po nowy dowód.
W moim mieście urząd nie wyda dowodu rejestracyjnego bez wpisania przeglądu. Żona przerejestrowywała samochód i jakiś mądry inaczej urzędas podpowiedział Jej złą kolejność.
Najpierw zrobiła nowy dowód do którego przepisali przegląd ze starego a potem musiała zrobić aktualny przegląd.
Ty jak widzę
  • Odpowiedz
@xer78 Ehh. Dobra, może inaczej. Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Robisz przegląd, ostatnią wolną rubrykę na pieczątkę właśnie zapełniłeś. Jedziesz do urzędu z dowodem, przepisują Ci ostatni przegląd w nowy i po temacie. Nie trzeba się bujać z karteczką, którą zawsze nieopatrznie możesz zgubić.

Poza tym na wymianę tej karteczki i przepisanie przeglądu w nowy dowód masz i tak ustawowo 30 dni. Czy to takie wygodne? Nie wiem, dla leniwych i
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: Ale coś tam czytałem, że jest tak jak mówi Testovironiusz, że jest obowiązek ciągu 30 dni od przeglądu, który już się nie zmieścił w dowodzie rejestracyjnym wyrobić nowy. Cała sytuacja wydaje się właśnie co najmniej niezrozumiała z tego powodu, że jak mówisz nie ma przecież obowiązku wożenia dokumentów.
  • Odpowiedz
Pewnie, jezdzijcie bez dowodu, przy kontroli nie jest potrzebny. Gorzej jak zaistnieje inna okoliczność niż kontrola drogowa, to możecie się zdziwić dopiero, czy się do czegoś innego jeszcze może przydac. Tak jak mówiłem, niech każdy robi jak uważa. Jak dla mnie możecie jeździć z karteczkami :) Nie ma to jak cebulić na 70 ziko, mieć czas pisać na wypoku, ale nie mieć czasu zajechać na 15 minut do urzędu xd No offence,
  • Odpowiedz