Wpis z mikrobloga

W2 - Burza z północy #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad
Otwórz muzykę w drugiej karcie

----------------------------------------

Sułtan Toghrul nie miał w zwyczaju przejmować się takimi wydarzeniami. W skali całego państwa były to wydarzenia mało znaczące. Całą swoją energię skupiał na dobieraniu właściwych doradców, którzy z należytą pieczołowitością pilnowali wszystkich małych i wielkich spraw w państwie.

- Czyli mówisz mi drogi Erkanie, że oddziały al-Szarifa spróbują ataku od strony europejskiej? A co z ich flotą?
- W Bosforze czeka 180 karak, gotowych na rozbicie ich śmiesznych łupin... gdy tylko nadejdzie taki rozkaz - dodał szybko doradca sułtana.
- al-Zafari jest głupkiem i niczego więcej się po nim nie spodziewałem

Sułtan spojrzał z uwagą na mapę.

- 4. armia wyruszy dzisiaj. Najpierw zrówna z ziemią zdradziecką Latakię. Dalsze rozkazy przekazane zostały już generałom. Czy listy zostały już odczytane?
- Tak, mój Panie, w każdym większym mieście Ziemi Świętej. Wieści rozniosą się wystarczająco szybko. Jeżeli natomiast nie dotrą na czas, to z pewnością dziesięc tysięcy tureckich synów z pieśnią na ustach przekażą wszystkim dobrą nowinę.

Doradca zawahał się przez chwilę, po czym zapytał nieco ciszej.

- Mój Panie, czy aktualne zamieszanie w Ziemi Świętej nie przeszkodzi Twoim planom?

Sułtan pogładził swoją doskonale wypielęgnowaną brodę. Przeglądał raport z ostatniego oblężenia pod Tyrem. Po chwili zaśmiał się doniośle, po czym momentalnie spoważniał.

- Te psy same się w końcu zagryzą...

* * *

Do Narodu Tureckiego i tureckich dowódców Jihadu.

Jesteście Turkami, więc macie obowiązki tureckie. Przyłączcie się już dziś do zwycięskiej kampanii sułtana Toghrula, który jako jedyny władca w historii zjednoczy trzy święte miasta pod jednym berłem. Złóżcie przysięgę wierności sułtanowi i udajcie się ze swoimi wojskami pod Latakię, by stamtąd przyłączyć się do chwalebnego marszu po Jerozolimę i Mekkę.

Kto nie jest z nami, jest przeciwko nam!

----------------------------------------

Tureccy bohaterowie mają czas na porzucenie swoich armii do 11.02 do godziny 23:59

----------------------------------------

Grafika javiercalde @ deviantart

Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - W2 - Burza z północy #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad
Otwór...

źródło: comment_pAkiUVfHGy5bRdINSLNzuwAHe9AfWZFc.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dante Akumulieri - Generał Białej Armii

Dante przeczytał list. TEN list. Ten o którym wszyscy nagle zaczęli gadać. „Niech to szlag. Tylko tych karaluchów nam tu brakowało. Dziesięć tysięcy? Ha ha. Akurat. Te brudasy pewnie nawet dobrze się nie umieją policzyć.” Dante starał się robić dobrą minę do złej gry. Wiedział, że Turcy stanowią śmiertelne zagrożenie. „Akurat w takim momencie! Zasrany karaluch! Liczy na to, że wykrwawimy się nawzajem z jihadem, a sam sięgnie po trofeum! Przysłowie mówi: . Lascia che questo inferno lo sommerga! To ja miałem być tym trzecim!”

- Giacobbe! Pergamin, już! – wezwał swojego sługę hrabia.

-
  • Odpowiedz
Abu'l al-Hasan Dżabadahutt

Siedział pod baldachimem przegryzając pistacje i czytając wiadomość od gońca z północy.

- Tylko tych tutaj brakowało... - mruknął.

Ci
  • Odpowiedz
@lacuna:
Ismaeel el-Hakeem - chorąży, dowódca Inżynierów armii Szczurów Proroka
Ismaeel był jak zwykle zajęty siedząc nad planami nowych wynalazków gdy posłaniec przyniósł wezwanie od Sułtana Toghrula. Po przeczytaniu listu zamyślił się na chwilę przegryzając dolną wargę. Wiedział co ma zrobić. Wiele lat wcześniej opuścił Turcję i obiecał sobie, że już do niej nie wróci. Nie po tym co się stało z jego rodziną. Wstał znad planów i udał się
  • Odpowiedz