Wpis z mikrobloga

@azgag: no to pięknie :) a jak z lękiem separacyjnym? Zostawiałaś już ją samą w domu? Polecam sprawdzić jak to wygląda z kamerką, żeby zacząć działać od razu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wankiel: Na razie chodzi za mną wszędzie. Dzisiejszy dzień spędzimy razem. Za chwilę do weterynarza na przegląd pojedziemy, później na zakupy, nie ma szelek, smakolykow i szamponu, a smrodek jest. Jutro spróbuję ją zostawić samą.
  • Odpowiedz
@wankiel: Była w rodzinie, która nie miała dla niej czasu. Facet nawet napisał list do mnie (tzn. do przyszłego właściciela) z "instrukcją obsługi" :-) Ponoć był bardzo załamany oddając ją. Ale widać, że była w ciepłym domu, pewnie w bloku. Nie wykazuje za grosz agresji, nawet dla kotów. Ze wszystkimi chce się zaprzyjaźnić ( ͡º ͜ʖ͡º) Tylko na smyczy musi nauczyć się chodzić, bo ciągnie.
  • Odpowiedz
@azgag: Super, gratuluję decyzji! Nie wiem czy miałaś wcześniej doświadczenie z psami, ale radzę uważać na lęk separacyjny (ja z tym dziadostwem walczyłem z pół roku, albo i dłużej). Jeśli spędzicie 2 dni non stop razem, a do tego pies jest mocno zdezorientowany sytuacją to nie zostawiałbym go samego na jakoś długo. Of koz nie tyczy to każdego (tu fajnie, że miał dom) no i jeśli miałaś wcześniej jakieś zwierzę to
  • Odpowiedz
@thepixel: To mój pierwszy pies. Wcześniej miałam koty, króliki i świnki morskie. Czytałam, że trzeb sprawdzić to np. zamykając się z osobnym pokoju. Po 15 min. wyjść i nagrodzić psa, o ile był grzeczny, a później wydłużać ten czas. Prawda to? Bercia jeszcze przy mnie nie zaszczekała, raz słyszałam, że piszczy na siku i tyle.
  • Odpowiedz
@azgag: Wiesz, kilka psów ze schroniska znam i akurat mi się trafił taki lamus:P Tak serio to może się okazać, że nie ma absolutnie problemów z zostawaniem sama, jak się ma to wydarzyć to tak do tygodnia, może dwóch (szczekanie, niszczenie mebli, tapet, etc.).

Też będzie się inaczej zachowywać za jakiś czas jak ogarnie temat nowego miejsca i to, że teraz nie szczeka na żadne psy może się trochę zmienić -
  • Odpowiedz