Wpis z mikrobloga

Mirki, orientuję się ktoś dobrze w ubezpieczeniach OC?

Kupiłem 2 tygodnie temu samochód, który ma opłacone ubezpieczenie do listopada tego roku. I chciałem je przepisać na siebie po rekalkulacji, więc poszedłem do pośrednika ubezpieczeń, aby tego dokonać. Jednak tam dostałem informację, że mogę jeździć na tym ubezpieczeniu do jego końca, bez żadnych zmian, a przynajmniej do czasu, aż poprzedni jego właściciel nie zgłosi zbycia pojazdu.

Czyli gdyby poprzedni właściciel nie zgłosił zbycia pojazdu, mogę tak bez żadnych problemów jeździć do końca wykupionego przez niego OC pojazdu?

Czy tak jest w rzeczywistości czy też coś źle zrozumiałem albo zostałem wprowadzony w błąd?

Oczywiście o tym czy poprzedni właściciel zgłosił zbycie pojazdu zostanę przez pośrednia powiadomiony. Jedynie co to muszę dodatkowo wozić ze sobą umowę kupna-sprzedaży.

#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 12
Narazie jest opłacona, ale w przypadku jak poprzedni właściciel zgłosi zbycie pojazdu i wypowie umowę to już będę musiał wyłącznie wykupić ubezpieczenie na siebie? Wtedy już też rekalukulacja nie wchodzi w rachubę? A jakbym teraz dokonał rekalukacji i dopłacił ileś tam, to mogłbym dalej jeździć na tym ubezpieczeniu, mimo wypowiedzenia umowy przez poprzedniego właściciela?
@Sebik89: Ja bym nie szedł na to odwlekanie bo po czasie gdy zechcą i tak mogą naliczyć dopłatę w wysokości jaką uznają za uzasadnioną a tobie pozostanie tylko zapłacić z płaczem. Teraz masz możliwość zmiany ubezpieczyciela na tańszego jakby za dużo chcieli.
https://komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl/kupno__sprzedaz_auta_obowiazki_stron_krok_po_kroku/111,262,2.html

zgodnie z ustawą, nabywca zobowiązany jest w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu poinformować ubezpieczyciela o tym, że jest nowym właścicielem oraz udać się do najbliższej jednostki zakładu
A jakbym teraz dokonał rekalukacji i dopłacił ileś tam, to mogłbym dalej jeździć na tym ubezpieczeniu, mimo wypowiedzenia umowy przez poprzedniego właściciela?


@Sebik89: poprzedni właściciel nie może wypowiedzieć tej umowy, ma tylko zgłosić sprzedaż a umowa przechodzi razem z samochodem i to ty możesz ją wypowiedzieć w każdej chwili ale musisz jednocześnie zawrzeć nową bo za brak oc grozi wysoka kara.
https://rankomat.pl/samochod/polisa-oc-kupno-sprzedaz-auta
@darek-jg: Tak to wiem, chodzi mi tylko o to, by móc jeździć dalej na tej co jest, o ile to będzie opłacalne, do tej pory jak kupowałem samochody to wypowiadałem poprzednie i zwierałem nowe, bo miały krótki termin oc i nie opłacało sie bawić w jakieś rekalkulacje. A tutaj jest jeszcze dość długi okres trwania polisy więc nie chce jej wypowiadać. Tylko boje się tego, że Warta wyliczy potem nie wiadomo