Wpis z mikrobloga

@sznapi: Są bardzo spoko :) ja akurat nie miałam wyboru z moją wadą oksy nie wchodziły w grę. Czasem pojawiają się podrażnienia oczu. Najbardziej higieniczne są jednodniowe ale te są drogie. Mam dwumiesięczne noszę dłużej ale jest git ^^
@sznapi: Sama niedawno zaczęłam nosić (2h zakładania w Vision Express i 15 min zdejmowania). Normalnie pojechałabym do mojej zaufanej okulistki, ale potrzebowałam na już (tydzień przed ogarnęłam, że nie chcę nosić okularów na studniówce, a do niej jest ciężko się umówić xD). W ten sposób skończyłam z kiepsko dopasowanymi - ciężko mi się je wkłada i trochę je czuję przez źle dobrane parametry. Poza tym, czuję się w nich bardzo dobrze
@sznapi ogólnie soczewki sa super, ale trzeba pilnować czasu noszenia. Tzn nie nosic ich wiecej jak te 10h dziennie, bo wpływa to na kondycję oczu. Kurde nie pamiętam fachowej nazwy ale mi od noszenia bez przerwy soczewek po 15h dziennie zrobiły sie coś jakby rysy na gałce ocznej. Teraz pilnuje czasu i czasem robie sobie od nich przerwy i jest git. Podsumowując okulary przy soczewkach i tak Ci się przydadzą.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sznapi: Nawet jak się zdecydujesz na soczewki, to i tak powinnienes wyrobić okulary - jako takie rezerwowe, jak cię złapie zapalenie spojówek czy coś. Niestety, takie infekcje się zdarzają, dlatego trzeba bardzo dbać o higienę, mycie rąk przed wkładaniem/ściąganiem itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sznapi: Używam dwutygodniowych Acuvue Oasys. Noszę codziennie, od rana do wieczora (duża wada wzroku), gdyż nie mam chwilowo okularów. Docelowo chcę nosić na zmianę z okularami wg. potrzeb, bo w soczewkach, szczególnie jak mało śpisz, pracuje w nocy, odczuwam zmęczenie oczu. Nie wiem jak z soczewkami o trwałości dłuższej niz dwa tygodnie - moje pod koniec drugiego tygodnia znacznie ciężej niż na początku domyć z osadów białkowych. Polecam najtańszy płyn do