Wpis z mikrobloga

#fotografia #technologia #pytanie #kiciochpyta #elektronika

Mireczki, szukam po internetach i nie mogę znaleźć, widocznie jestem debilem

Mam bezlusterkowca sony i chce do niego jakos podłączyć off camera flash - jak to się robi ? Trzeba mieć jakiś bajer (nadajnik) montowany w hotshoe i potem odbiornik podczepiać pod flash i będzie działać ? Ktoś kupował takie cudo pod a6000? Zawsze jak sprawdzam na necie jakies speedlighty to pokazuje odbiornik + flash - a nadajnik się kupuje oddzielnie czy co ? Można to trigerowac flashem z aparatu (wbudowanym)? Czy to inna bajka ?

Jak macie jakies polecane zestawy (dla amatora) to podlinkujcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
Jak pod Sony to budżetowym rozwiązaniem będzie Stroboss 36 albo 60( w zależności od potrzeb). Lampy te działają też jednocześnie jako nadajnik lub odbiornik więc lampą możesz wyzwalać inną lampę. Testowałem 36 i 60 i można nią bez problemu schodzić z czasem poniżej 1/200. Gdzie z jakimś Yongnuo miałem problem pomimo, że miał HSSa też. Być może trafiłem na nieodpowiedni model.
@uwielbiamnalesniki tylko na baterie. Najlepiej akumulatorki, żebyś nie zbankrutował na kupowaniu nowych.
Na podłączeniu stałym jedynie lampy studyjne.
Jako off camera flash teoretycznie możesz jeszcze wyzwalać przez fotocele, ale to mniej praktyczne rozwiązanie.