Wpis z mikrobloga

Czy wynegocjowana z bankiem oferta leasingu samochodu może się później różnic od ostatecznej oferty przed podpisaniem umowy? Wynegocjowałem z bankiem dana stawkę, złożyłem wniosek po czym dostaje info ze wniosek zaakceptowany i zostaje mi podesłania ostateczna oferta wyższa od tej wynegocjowanej. Bank tłumaczy się decyzja analityka po przeprowadzeniu ratingu. Czy to normalne czy po prostu łapią klienta w trakcie negocjacji na niski %, a później sobie go podwyższają licząc ze już nie zrezygnuje?
#leasing
  • 13
@deryt: porównałem sporo ofert i wybrałem najlepsza. Teraz wychodzi na to ze mam wszędzie złożyć wnioski żeby tak naprawdę poznać realne oferty bo wszystko wcześniejsze to wymysły konsultantów? Słabo :/
Zasiegnalem opinii u ludzi siedzących w leasingu i taka sytuacja może się zdarzyć z różnych powodów. Wystarczy ze handlowiec przegiął z oferta albo zwyczajnie analitycy inaczej ocenili ryzyko. Także niekoniecznie to jest walenie w #!$%@?.
@fromasz56: To santander właśnie i rzeczywiście przygotowali najciekawsza ofertę, chociaż nie najtańsza pod względem kosztu całkowitego
@nolnejm Santander ma to do siebie że robią super oferty ale jak nie weźmiesz gapa, ubezpieczenia komunikacyjnego i karty paliwowej od nich to nagle okazuje się że jest mega drogo
@ojaadaj20: w sensie zwiększają wtedy oprocentowanie jak nie weźmie się tych dodatkowych produktów? Ja biore akurat gap i ubezpieczenie u nich. Karty paliwowej nie, chyba ze z jakiegoś powodu warto?
@nolnejm zależy jakie masz potrzeby ale karta paliwowa raczej bez sensu. Jeżeli bierzesz te produkty to w sumie mogą mieć dobra ofertę. Jakie masz parametry leasingu? Wartość samochodu, wykup, oplata wstępną, okres i ratę leasingu?
@ojaadaj20: dostałem od nich najtańsze ubezpieczenie i stad decyzja. Rzeczywiście miałem tańsze oferty, ale przez wysokie koszty ubezpieczenia nie kalkulowało się :)

Tez może istotne ze to używka, a nie nowy.