Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Planuję sprzedać coś na Olx, lecz kupiec chciałby aby przesyłka była dostarczona do punktu poczty, a płatność miała by być za pobraniem. Czy takie coś jest możliwe? #pytanie #olx
  • 10
  • Odpowiedz
@Typpwy: nie wysyłaj przez OLX za pobraniem! wiele osób nie odbiera paczki, tak więc zanim do Ciebie wróci to masz w d$$$ tydzień czasu+ płacisz za przesyłkę (no chyba, że zrobił Ci przelew za wysyłkę)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrzyDe: powiedzmy że mam osoby chętne na odbiór, ale pierwszy "klient" wydaje się godny zaufania i zapłaci więcej, żeby mi się wysyłka zwróciła. Co w takim razie zrobić?
  • Odpowiedz
  • 0
@Typpwy ja zaraz napisze, że zapłacę jeszcze więcej, nie odbiorę paczki z poczty przez tydzień, wróci do Ciebie po dwóch, będę mieć ubaw, Ty straty. Tak to działa, nie ufalbym przez olx, niech kupi przez Allegro, a to że doplaci więcej będziesz mieć na prowizję aaa i przesyłka wtedy nie musi być pobraniowa
  • Odpowiedz
@Typpwy: łap protipa, bo widzę że nie wpadłeś na to jeszcze.
Jeśli typ chce kupić za pobraniem, to szacujesz koszt nadania paczki pobraniowej i mnożysz razy dwa. Tę kwotę gość wysyła ci przelewem, natomiast ty koszt pobrania pomniejszasz o połowę kwoty nadania jaką wyliczyłeś (albo zapytaj od razu na poczcie).
W ten sposób jeśli kolo nie odbierze paczki, ty nie jesteś stratny na wysyłce i odbiorze paczki.
A jeśli odbierze,
  • Odpowiedz