Wpis z mikrobloga

#elektroda #raspberrypi #arduino sory nie wiem jak tagowac
potrzebuje czegos co pozwoli mi zbierac dane o zmianie wysokosci nad ziemia i nie mam pomyslu jak to ugryzc( ͡° ʖ̯ ͡°)
Rzecz w tym, ze dany obiekt znajduje sie na wysokosci ok 1.5-1.9m nad ziemia i chcialabym miec miec dane o dlugosc czasu, odstepy, powtarzalnosc itp. jezeli ta wysokosc zmniejszy sie do 0,5m.
Myslalam, ze nadajnikiem GPS moge spokojnie to sprawdzic, ale rzadne specki takiej mozliwosci nie podaja i troche zgupialam. Wiem, ze rejestruja metry nad poziomem morza na - mi appki wedrownicze w kom podaja roznice m n.p.m. ale jak teraz sie zastanawiam to czy moja roznica 1m nie bedzie miescila sie w marginesie bledu? :/ ale applewatch tez ma funkcje alarmujaca o upadku wiec moze sie jakos da?
Ktos ma pomysla?
  • 8
  • Odpowiedz
@Vittel trochę za mało informacji, co to za obiekt, on jest ruchomy? Masz tam zasilanie? Jak szybko się porusza? Dlaczego 0,5 m? Czemu pod nim są psy? Jaki masz budżet?

Inaczej trzeba zrobić to w dronie, inaczej w hamaku a inaczej w klapie bagażnika.

Jeśłi chodzi konkretnie o odległość od ziemi to albo ultradźwięki albo lidar, wszystko inne ma margines błędu w metrach. Ale powinno się dać ustawić kamerę z boku i
  • Odpowiedz
IMO laserowy czujnik odległości, lub ultradźwiękowy, jak chcesz mierzyć do 10m.
Czuły barometr też da rade (Sa taki o rozdzielczosci 10-30cm) ale kazda zmiana pogody bedzie zakłócać wynik wiec trzeba by filtrować.
jak amsz duzo kasy to GPS RTK wtedy masz 2-3cm dokładności w pionie :D
  • Odpowiedz