Wpis z mikrobloga

@Hertha: ok, dzięki :) jest jakaś mapka gdzie jest zakaz? Mam euro 5 więc mnie dotyczy. Będę miał nocleg w novotel berlin am tiergarten i nie wiem gdzie auto zostawić.
@Hertha: dzięki za pomoc będę jechał z krausnick do tego novotelu, to się nie nadzieję na zakaz diesli? te ulice są jakoś oznakowane? bo chce tylko dojechać do hotelu a dalej będę podróżował uberem
@pikoka: Nie, nie natkniesz sie na zakazane strefy :-) Oznakowane powinno byc, nie wiem bo nie bywam w rejonie tych ulic. Pamietaj o zielonej naklejce jesli jeszcze nie masz, 80€ mandat (chyba, ze sie zmienilo) a naklejka mniej niz 10% tego :)
@pikoka: powodzenia, generalnie to jezdzi sie dobrze jak wiesz gdzie dojechac. Ja pierwszy raz wybralam sie do Berlina autem bez nawigacji, mapy etc. Teraz nie wiem jak to sie stalo ze trafilam do celu i wrocilam ;)
@Hertha: to tylko PLANY! Nie weszlo jeszcze w zycie!!
Jechalem w ten weekend po Friedrichstr i Leipzigerstr i nie bylo ani znakow ani zakazow ani nic.

@pikoka: Patrz wyzej, narazie nie ma zakazow, to tylko plany.
@krzyzakp: Racja, widze ze to zaskarzyli do sadu administracyjnego :D Do konca marca ma byc rozstrzygniecie a potem wprowadzenie w zycie

"Voraussichtlich Mitte des nächsten Jahres. Das Land Berlin hat bis zum 31. März 2019 Zeit, die Anordnung des Verwaltungsgerichts Berlin zu beschließen. Danach bleiben dem Senat noch drei Monate, die Fahrverbote in die Praxis umzusetzen."
A bylam swiecie przekonana ze w pazdzierniku wprowadzili skutecznie zakaz

@pikoka: sorry za wprowadzenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@VeryApe: @Hertha: @GrindujTopy: @pikoka: mircy nie chcę zakładać nowego tematu, bo widzę że ogarnięcie co i jak. Jak z tym zakazem, wszedł? Czy można jechać 20-letnim dieslem od polskiej granicy do lotniska Tegel na luzie? Z tego co rozumiem, nie jest w takiej sytuacji potrzebna naklejka, ale chcę się upewnić :)