Wpis z mikrobloga

ja mialem taka przygodę, że ani kaucji, ani nic, bo okazało się, że Duńczyk miał problemy z głową, a ja broń przy głowie... kaucja poszła. Kolega z żoną miał podobną sytuację, ale wezwali policję. Typ u niego dogadał się z policjantem po dunsku, zę Polacy się awanturują, piją... Policjant powiedział, że miał prawo się bronic... spisuj kontrakt na wynajem, kaucja powinna isc na osobne konto, do ktorego jedna strona nie ma wjazdu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KlawyMichau: Często jest tak, że po wyprowadzce mieszkanie jest odświeżane (malowanie ścian, ew. cyklinowanie parkietu) na koszt najemcy i wtedy robią to z depozytu, z którego może nic nie zostać, bo usługi remontowe tanie nie są.
@KlawyMichau: ja w Norwegii miałem 211, ale nieuczciwy pracodawca był i niestety wróciłem szybko. W Danii miałem 135 i super było. Obecnie w swoim zawodzie jak się uda znaleźć to 170 w Danii powinno być. Ale ciężko...
@KlawyMichau:

zarobki dla kobiet to jakiś żart - 85koron brutto

Nie wiem gdzie chcesz w Danii się zahaczyć, ale nigdy nie spotkałam się z zarobkami rzędu 85dkk/h przy sprzątaniu. Nikt nie idzie do pracy (normalnej a nie przez agencje w Polsce z zagwarantowanym mieszkaniem) za mniej niż 100 dkk/h. Sprzątaczka w Kopenhadze zarabia na wstępnie 125 dkk/h brutto, potem koło 140 dkk/h.