Wpis z mikrobloga

Zrobiłem instalację wodną w mieszkaniu z rurek zgrzewanych PP, wszystko samodzielnie, zgrzewałem po raz pierwszy. Doprowadziłem wodę do kuchni i kibelka, 3 doba, niby nic nie cieknie. Ale coś mnie podkusiło by poczytać o awariach zgrzewów no i jednak się zdarzają, a w poniedziałek mam to wszystko zabudować stelażem z wc. Przyznam, że sram się o to by nic się nie stało, ktoś ma doświadczenia i może mnie jakoś uspokoić? 2 połączenia nie idą prosto pod kątem 90 stopni, tylko jakoś krzywiej mi wyszło, może z 95 stopni. Pilnowałem temperatury i czasu zgrzewu, nie obkręcałem niczym podczas łączenia, wydaje mi się, że wszystko zgodnie z normami, ale strach pozostał. Wiem też, że umawiając hydraulika też nie mam 100% pewności, czy nie zrobi popeliny...

#hydraulika #remont #woda
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mateo_olsztyn: u znajomych robił niby dobry hydraulik, były próby ciśnieniowe, a po paru latach rozszczelnił się jeden spraw pod zabudowa. Efekt to zalane dwa piętra w dół i spora wypłata z ubezpieczenia plus rozgrzebywanie ich łazienki. Tak więc sam może zrobiłeś nawet lepiej niż pro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pilnowałem temperatury i czasu zgrzewu, nie obkręcałem niczym podczas łączenia


@mateo_olsztyn: to będzie dobrze. Przy zgrzewanym PP, żeby zrobić nieszczelny zgrzew trzeba sie naprawdę mocno postarać. Jeśli koniecznie chcesz testować, to kup kompletny zaworek do roweru (nie wiem, czy razem z dętką nie trzeba będzie i potem wyciąć), przewierć osiowo mosiężny korek 1/2", wklej ten zaworek na poxipol, a potem wkręć to w jakiś wylot rury i na odciętej wodzie
  • Odpowiedz
@mateo_olsztyn: PP jest raczej dobrym materiałem ale pracochłonnym. Polecam w jedno kolano stopowe wkręcić trójnik z manometrem i końcówka do sprężarki. Dmuchnąć na 45 na ciśnienie 8 bar.
  • Odpowiedz
@Vadys: @Jarek_P: @xetrov: @MilionoweMultikonto: Dzięki Panowie za odpowiedzi, akurat mam do dyspozycji 2 korki 1/2 cala na ciepłą i zimną wodę dp przyszłej umywalki, więc doczytam jeszcze co i jak i spróbuję wykonać próbę. Póki co wszystkie połączenia mam na wierzchu i przecierając ręcznikiem papierowym po 3 dobach nie ma śladu wilgoci, ale jak rozumiem spadek ciśnienia w układzie będzie lepszym testem.
  • Odpowiedz
@mateo_olsztyn: tylko nie bądź zaskoczony, przy teście powietrzem jakiś spadek zawsze będzie (jakieś połączenia gwintowane jak masz na pakuły - wodę pakuły utrzymają, powietrze może delikatnie uciekać). Ważne, by nie był za duży.
  • Odpowiedz
@mateo_olsztyn: Jak ci ucieknie ze 2 bary (z ośmiu), to się nie przejmuj. Zawsze jeszcze możesz po napompowaniu te wszystkie gwinty przelecieć przy pomocy pędzelka wodą z mydłem, zobaczysz od razu czy się pieni.
  • Odpowiedz