Wpis z mikrobloga

#lacunafabularnie #lacunafabularniekrucjata #bialaarmia

@Anagama @Arek817 @Flameg @Gavran @kacpiboss @KrzemowyDuch @samot @Stalowa_Figura @TynkarzCzwartejSciany @TypowyRobert @Uaimmiau @wielkilen @zerqPROSPIELER

Tuż przed wypłynięciem w drogę Hrabia Dante zebrał swoją armię na placu w porcie, aby do nich przemówić. Zmieżył swoje oddziały wzrokiem i już w myślach zaczął analizować ich słabe i mocne strony, oraz to jak je wykorzystać.

- Słuchajcie! U mnie w armii ma być porządek. Jest kawalerzystą ten i ten, i żaden inny nie ma prawa dosiadać konia bez mojej wiedzy!
Powiem wam coś o sobie. Chodzą o mnie różne słuchy. Podobno jestem bezwzględny, fałszywy i nie mam skrupułów. Możecie o mnie myśleć co chcecie, mam to gdzieś. Ale wiedzcie jedno. Nie jestem z tych baronów, którzy śpią na jedwabnych poduszkach, jedzą złotymi sztućcami, a żałują stajennemu dwa grosze na buty. Mój stajenny chodzi w butach lepszych niż niejeden biskup, ale #!$%@? mać! Koń jest zawsze gotowy do drogi, gdy tego potrzebuję, a w stajni panuje porządek. I tak też ma być w tej armii. Nie usłyszycie tu słynnego 1300 dinarów i umowa feudalna, bo mam słowiańskich najemników na twoje miejsce. Wykonujcie rozkazy od zasranej alfy do #!$%@? omegi, a obiecuję wam. Nie tylko będziecie mieli lepsze buty niż biskup. Będziecie mieć lepsze szaty, lepsze konie i pełne mieszki złota. Wymagam lojalności i skuteczności.
W KAŻDEJ sytuacji.
To wszystko, ładujcie się na statki, kierunek: Jerozolima!

- Jak hrabia #!$%@? przemowę to nie ma wasala na lennie - zamruczal pod nosem sługa Giacobbe.
  • 20
Baron Eyck Von Denesle - ciężka jazda

Eyck Von Denesle siedział na skrzyni gotowej do załadunku na statek do Ziemi Świętej głaszcząc swoje dwa charty siedzące obok: Tei i Vei. Dzień mijał mu bardzo wolno choć w świetnym towarzystwie najlepszych wojaków Europy.
W momencie kiedy wstawał żeby zrobić sobie mały spacer przyszedł głównodowodzący armią, Hrabia Dante Akumulieri ( @Akumulat ) by wygłosić przemowę podnoszącą morale przed wyprawą, wygłosił kazanie mówiąc o tym
@Zeroskilla:
Hrabia de la Gregua
Mości Sebastianie, trzeba było wczoraj nie wypijać tych cieczy co to jeden krzyżowiec przywiózł od pogan.

A na pewno potem nie pic bukłaka wina.

Nie mówiąc o pochłonięciu przed snem tej starej ryby

No i jedzenie na śniadanie tego śmierdzącego sera na pewni nie pomogło!
Biskup Adalbert von Bregenz - lekka piechota włóczników

Adalbert spojrzał na przemawiającego Hrabiego Dante (@Akumulat) po czym przyniósł swój surowy wzrok na oddział. Jego baranki, jak lubiał myśleć o swoich włócznikach, słuchały uważnie. W ich oczach malował się żar wiary, wola walki, nieustępliwość w niszczeniu wroga. Wysokie morale to podstawa u żołnierzy, zwłaszcza u włóczników, którzy najczęściej są wysyłani w pierwszym rzucie, więc niech chłoną słowa generała, zwłaszcza tak dobrze dobrane. Co
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@histaminapusz: no właśnie w tym problem że ciężko powiedzieć. Nie wiem czy TypowyRobert zrezygnował kompletnie, czy tylko nie chce się angażować w odgrywanie postaci. Pewnie się to okaże dopiero jak trzeba będzie podjąć jakąś decyzję grupowo. Dam Ci znać jak będzie wiadomo, może organizatorka Was wtedy podmieni