Wpis z mikrobloga

9/100

Dziś topię się w refleksjach, piszę jak Puszkin

Kolejna lekcja różnic: raperzy nie są równi

Wiem dzisiaj jak przeżyć, wiem, lecz to żadna sztuka

Coś nie fair, to przez was już nie umiem ufać


Na pierwszych dwóch płytach Płomienia 81 Pezet delikatnie zostawał w tyle za Onarem, co diametralnie się zmieniło w przeciągu kilku kolejnych lat. Pezet po udanych występach gościnnych u Grammatika, czy Starego Miasta wydał płytę w klasycznym duecie raper/producent wraz z Noonem. „Muzyka klasyczna” wydana w 2002 roku była debiutancką solową płytą rapera która dostarczyła takie klasyki jak „Seniorita”, „Rap robię”, „Ukryty w mieście krzyk”, czy właśnie „Re-fleksje”. Dla mnie osobiście to jest jedna z najważniejszych pozycji albumowych w polskim rapie w całej jego historii, płyta nie do podrobienia i niemalże doskonała w każdym calu. Pezet wyróżniał się swoim stylem, dobrą techniką, flow i przekazem, jeżeli dodamy do tego klasyczne podkłady Noona, otrzymamy mieszankę wybuchową która dzisiaj jest tak samo klasyczna jak wskazuje na to jej tytuł. W kawałku czuć zagubienie i poszukiwanie swojego miejsca, strach i niepewność do ludzi, ich nieobliczalność, ale z drugiej co innego nam pozostaje, skoro wszyscy nimi jesteśmy? Jedno jest pewne- niezależnie od czasów temat będzie zawsze aktualny i będzie zmuszał do tytułowych refleksji. Pis joł.

Zapraszam do obserowania/czarnolistowania #rapwmirkopuszczam
#rap #polskirap #hiphop #oldschool
HoldMyMember - 9/100

 Dziś topię się w refleksjach, piszę jak Puszkin
 Kolejna lekc...
  • 25
  • Odpowiedz
Pezeta by można było pół dyskografii wrzucić jeśli chodzi o klasykę. Przejrzałem poprzednie posty i muszę przyznać że bardzo fajne propozycje, coś na czym sam się wychowywałem. Jeśli o Pezeta chodzi to chętnie bym tu zobaczył jeszcze chociażby te same dni te same sny z Ashem. Jeśli mogę zaproponować kilka innych ponad czasowych propozycji: Grammatik- czasem. Fenomen- Szansa. Molesta- Wiedziałem że tak będzie. Kaliber 44- Film. Paktofonika- jestem bogiem. Flexxip- list. Quiz
  • Odpowiedz
@Hold_My_Member: Muzyka Poważna lepsza, ale i tak porównać teksty z klasycznej i poważnej z rozrywkową to xDDD tu Puszkin i refleksje (hehehe) o społeczeństwie i rapowym światku, tam

Jeśli chodzi o rap to mój jest spoks a twój do dupy
  • Odpowiedz