Wpis z mikrobloga

#kpop #muzyka #redvelvet

#kpoptop100 <- tag do obserwowania

Lista do wołania https://mirkolisty.pvu.pl/list/Ifx26nvsJJGPaYPj

12/100

Red Velvet - Peek-A-Boo

Red Velvet powstał w 2014 roku i składa się z pięciu dziewczyn Irene, Seulgi, Wendy, Joy i Yeri, która dołączyła do zespołu w 2015 roku. Grupa należy do wydawnictwa SM Entertainment, który pod swoimi skrzydłami ma takie zespoły jak: Super Junior, Girls’ Generation, SHINee, f(x) czy EXO.

Już na wstępie chciałbym powiedzieć, że jest to jeden z nielicznych teledysków k-popowych jakie widziałem, w których pojawia się biały człowiek

Utwór rozpoczynają Seulgi i Irene z czego ta druga podoba mi się dużo bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Następnie do akcji wkracza Wendyi pizza z diamentami (wtf?)

Przyszedł czas na Yeri najmłodszą z grupy. Pojawia się też bardzo charakterystyczny gest, który jest chyba najbardziej kojarzony z tym utworem.

Jako ostatnią poznajemy Joy Była najmłodszą członkinią zespołu, ale w 2015 laur "maknae" odebrała jej Yeri. Jest ona moją ulubioną postacią w zespole.

W utworze mamy średnie rapsy. Ja osobiście lubię jak wersy rapowane są mocniejsze, Yeri ma raczej delikatny głos i wyszło to tak sobie.

To jest mój ulubiony moment w tym teledysku. Joy siedząca na tym stole ( ʖ̯) ahh i potem to zbliżenie ()

Dobry jest też białas nie potrafiący jeść galaretki xD

Na końcu jest zrobiony fajny zabieg. Białasowi opaskę ściąga Wendy, później z fotela wyciąga go Seulgi, następnie wybiega z pokoju z Joy, na zewnątrz jest już z Irene, a do samoachodu biegnie z Yeri. Niezła akcja, szczerze mówiąc na początku tego nie wychwyciłem.

Oprócz słabych rapsów, nie podoba mi się również słaba choreografia w tym teledysku. Jak na K-Pop to nawet bardzo biedna.

#ladnapani #koreanka Joy w komentarzu
M.....m - #kpop #muzyka #redvelvet 

#kpoptop100 <- tag do obserwowania 

Lista d...
  • 7
  • Odpowiedz