Wpis z mikrobloga

hej mirki od #rolki - #pytanie mam.
wstyd sie przyznac, ale nigdy nie jezdzilem na rolkach smutnazaba.jpg
Wiek juz zaawansowany i chce roznych rzeczy w zyciu sprobowac... ale sie nie zabic (jeszcze). Dostalem w spadku idealnie pasujace lekko uzywane rolki FILA FM 100 - z googlania wynika, ze do jazdy szybkiej. Te kolka jakies takie wielkie... ;)
Probowac na nich sie uczyc (zabije sie od razu?) czy jedak isc do sklepu i kupic cos innego, niezbyt drogiego - w razie gdyby jednak mi ten sport nie podszedl?
Pobierz
źródło: comment_FfNLdSFBQEuOrrdCJO8rWGVppoNOtP1c.jpg
  • 8
@taju myślę, że na początek są zbyt profesjonalne. 4x110mm to chyba za dużo, jeśli nigdy nie miałeś rolek na nogach i nie wiesz, w jaki sposób hamować.
Kup inne do nauki, a jak poczujesz się pewnie, to wtedy zacznij śmigać w tych ze zdjęcia.
@taju: Słabo się będzie skręcać, i brak hamulca może doskwierać, ale jeśli nie będziesz jeździł w trudnych warunkach, ani odwalał głupot to będzie spoko. Taki układ kół się będzie bardziej "kleił" do asfaltu - będzie niezła stabilność na osi przód tył.

Ja się uczyłem na rolkach 100mm i było ok (umiałem jako tako jeździć na łyżwach). Ewentualnie, zamiast kupować całe rolki, możesz porozglądać się za samą szyną na kółka 4x80, bo