Wpis z mikrobloga

  • 0
Siema mirki i mirabelki! Właśnie zdałem egzamin na prawko i rozglądam się za pierwszym autem, i tu pojawia się moje pytanie do naszych wykopowych miłośników motoryzacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) mianowicie czy Fiat Grande Punto to dobry wybór na pierwsze auto? I czy uda mi się znaleźć egzemplarz w miare dobrym stanie który cenowo zamknę w kwocie 10tyś zł? (Wliczając w to wymiany wszystkich rzeczy podstawowych po zakupie oraz wszystkie potrzebne opłaty)

#auto #motoryzacja #kierowca #fiat #kupnoauta #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
@magiol: Powiem Ci tak. Ja na swoje auto pierwsze miałem audi a3 1.9tdi. Nie dlatego, że uwaliłem sobie to auto. Auta, za którymi rozglądałem się to były: seat ibiza/leon, vw polówka/golf, renault clio, fiat tylko nie pamiętam czy grande punto czy ten bravo czy brava. Audicę miałem po prostu mega sprawdzoną, dlatego wybór padł na nią. Sam proces zakupu samochodu opieraj tylko i wyłącznie na osobie, która się na tym zna.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nutellowy a co sądzisz o fiacie punto 2 jest o wiele tańszy, czy to dobre auto dla młodego kierowcy? A potem jakiś ewentualny przeskok na coś lepszego? Czy takiego szrota z 2001-2002 już nie opłaca się kupować?
  • Odpowiedz
@magiol: To zależy jak mocno czujesz się za autem. Ja nauczyłem się jeździć autem dopiero jak jeździłem sobie sam później. Generalnie są niejako "dwie szkoły", które zaobserwowałem. Jedna z nich to taka, że młodzi kierowcy kupują auto za 1k-2k i jeżdżą, aż nie poczują, że już warto zmienić na coś lepszego. Druga to taka, że już kupujesz auto, które Ci trochę posłuży (ja moim audi jeżdżę 5 rok). Nie interesowałem się
  • Odpowiedz
@magiol: Miałem kilka lat temu 1.2 60 KM 2001 rocznik. W skrócie:
+ części tanie jak barszcz
+ niecałe 6 na setkę
+ całkiem ciche w środku
+ udało mi się przeżyć w nim dachowanie

- z silnika lało się tak że przyszli teściowie zabronili mi stawać przed domem na kostce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- ruda brała go od każdej strony
- pacierz przed próbą wyprzedzania
  • Odpowiedz