Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 123/150

Joop! Wolfgang Joop (2008)

Pewnie większość z Was myśli, że ktoś kto opisuje jakieś obskurne albo wycofane 20 lat temu zapachy z miejsca odrzuca tak popularnie pachnące pozycje. A no nie, zawsze daje szansę. Mimo, że faktycznie nie przepadam za większością tych najpopularniejszych jak Invictus, gdzie "nie przepadam" to w sumie mało powiedziane, Sauvage czy Boss Botled. Taki 1 Million jednak szanuje i bardzo doceniam chociaż sam nie potrafiłbym ich nosić. Pierwsze skojarzenie po powąchaniu próbki, którą dostałem w prezencie od @makrel_gieldowy to właśnie słynny ulep od Paco Rabanne i od tego zaczniemy.

Wolfgang Joop to taki 1 Million tylko. że w garniturze. Perfumy mające klimat Paco ale pachnące z klasą, bardziej dostojnie i mniej słodko. Cynamon jest głównym bohaterem tego Joopa i to chyba właśnie on jest odpowiedzialny za ten kwaskowy typ słodyczy. Mimo, że w oficjalnym składzie nie ma żadnych owoców to mogą one pachnieć owocowo. Zamykając oczy można poczuć tam jakieś pomarańcze, jabłka itd. Obecna w formule lawenda nadaje też im trochę świeżości co też wyróżnia je pozytywnie od Paco i dla osób dla których Złota Sztaba jest zbyt przytłaczająca czy nachalna to taki 1 Million L'Eau w postaci Wolfganga Joopa może być idelnym zamiennikiem.

Nie ma co się łudzić, nie są to perfumy naturalne, są sztuczne ale kogo to obchodzi? ich aromat fituje mi idealnie. Jest to zapach nowoczesny, słodki, podobający się kobietom i jednocześnie nienamolny dlatego też nie mam pojęcia dlaczego się nie sprzedawał i został wycofany. Być może przez marny marketing bo nie sądze żeby po prostu nie trafiał w gusta. Być może sygnowanie go pełnym nazwiskiem Wolfganga Joopa i takie trochę odcięcie od samego Joop! a kierowanie go do bardziej dojrzałego i wymagającego klienta też było błędem, nie wiem.

Z parametrami to dziwna sprawa, bo nosiłem je globalnie bodaj 3 razy i za każdym razem było różnie. O ile projekcja była ok tak przez 2 godziny tak na nadgarstku układał się różnie. Raz znikał po 5 godzinach, innym razem "zaginoł na zawsze" po 10 #pdk . Loteria. Polecam, chociaż dostępność dziś bardzo marna.

typ: fruity-sweet
zapach: 7,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 6,0/10
podobne: Paco Rabanne 1 Million
cena: myślę, że 300 zł za 90 ml. Mi się udało kupić od prywatnego sprzedawcy na OLX całe 90ml
https://www.parfumo.net/Perfumes/Wolfgang_Joop/Wolfgang_Joop_Eau_de_Toilette
https://www.fragrantica.com/perfume/Joop-/Wolfgang-Joop-4076.html

daje jeszcze raz bo tamten źle otagowałem.
Pobierz drlove - #150perfum #perfumy 123/150

Joop! Wolfgang Joop (2008)

Pewnie większoś...
źródło: comment_EQrFkj2HUodR2yK7YYaLHRVuebRBgQlA.jpg
  • 11