Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo
Fajne moje województwo:

Dzielnicowi z komisariatu w Strzelnie zatrzymali na gorącym uczynku 50-letniego kłusownika, który z Jeziora Pakoskiego nielegalnie pozyskał za pomocą sieci typu wonton 60 kilogramów ryb o łącznej wartości 1565 złotych. Mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli w pomieszczeniu gospodarczym należącym do mężczyzny ryby z gatunków: leszcz - 15 kg, sandacz - 15 kg, sandacz zarybieniowy - 29 kg, szczupak - 1 kg, a także 70 metrów sieci typu wonton. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut nielegalnego połowu ryb, za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


A jeszcze sezon się nie zaczął, a już kłusują sieciami xD, to nie dziwię się, że marne te ryby i mało
  • 2
@Hamza: Przynajmniej złapali :) Na Dunajcu przez 15 lat widziałem raz straż i raz znajomego sprawdzali - a kupa znajomych i rodzina łowi i nikt nigdy nie sprawdzany. A jak rozmawiałem ostatnio z typkiem to opowiadał jak to dawniej było super bo jak przyszła powódź to brali podbieraki i z brzegu ponad metrowe głowacice sobie wybierali i każdy brał po kilka.