Wpis z mikrobloga

#rower #praca #pytanie

mirki, czy ktoś z was pracował jako kurier rowerowy i może powiedzieć czy taka praca ma duży wpływ na wytrzymałość/kondycję? szykuję się na testy sprawnościowe do mundurówki, najbardziej muszę nadrobić bieganie i się zastanawiam czy kurierka rowerowa mocno mi pomoże czy może wręcz przeciąży
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzychkrzych szczerze mówiąc wątpię żebyś sobie kondycję znacząco poprawił. Przecież nie będziesz robił treningów podczas tej pracy. Natomiast na pewno przyzwyczaisz 4 litery do długich posiedzeń na siodelku
  • Odpowiedz
@4x80: dysponujesz rzetelnymi badaniami, jesteś lekarzem, czy może po prostu wklepałeś hasło w internet? jak chcesz rzucać takimi hasłami to raczej bądź gotów do dyskusji zamiast pisać "xD"
  • Odpowiedz
dysponujesz rzetelnymi badaniami, jesteś lekarzem, czy może po prostu wklepałeś hasło w internet? jak chcesz rzucać takimi hasłami to raczej bądź gotów do dyskusji zamiast pisać "xD"


@krzychkrzych: A o czym tu dyskutować? Jak chcesz pracować zawodowo czy uprawiać sport zawodowy to musisz się liczyć w większymi obciążeniami co może zrujnować zdrowie. Pojeździj pod większym obciążeniem czy na małej kadencji to zaraz poczujesz ten zdrowotny wpływ roweru na kolana.

dysponujesz rzetelnymi badaniami, jesteś lekarzem, czy może po prostu wklepałeś hasło w
  • Odpowiedz
@4x80: jeśli się wypisuje takie twierdzenia, to należy je poprzeć badaniami a nie własnym doświadczeniem, bo jednoosobowa w postaci twojego doświadczenia próbka to trochę za mało. Poza tym, uprawianie sportu wyczynowo to co innego niż praca a jeszcze co innego uprawianie sportu rekreacyjnie. I o ile w pierwszym wypadku rzeczywiście kolana mogą dostawać, w drugim zależ od ilości godzin, w trzecim to wpływ zapewne będzie pozytywny.
  • Odpowiedz
@4x80: masz małe pojęcie o treningu kolarskim jeśli uważasz, że ma negatywny wpływ na kolana :) Ja trenuje z 15 lat z małymi przerwami. Ostatnio jeszcze więcej jak za 20 latka. Kolana mam w najlepszej formie. Zero problemów, chociaż kiedyś coś mnie tam pobolewało. Mogę cisnąć z kadencją 60 przez 3 godziny wyścigu etapowego mtbTrophy (jak wiesz jakie tam są sztajfy) w kiepskiej pogodzie i nic się nie stanie z
  • Odpowiedz
  • 1
@krzychkrzych Tak jak Szpila napisał. Nie jest to trening z prawdziwego zdarzenia, się regularnosc i duża objętość do pewnego stopnia poprawiają konstytucję. A na pewno wytrzymałość fizyczną i psychiczną.
  • Odpowiedz
szykuję się na testy sprawnościowe


@krzychkrzych: jakie trzeba mieć wyniki,

jak nie potrzebujesz mocno kasy, to lepiej samodzielnie pracować nad kondycją,a jak potrzebujesz to próbuj
  • Odpowiedz
@zino: wyniki to nie problem bo w wiekszosci we wszystkich konkurencjach jestem juz blisko albo na 10 puntkach (to maks), tylko bieganie musze poprawic na koncowke kwiecien o 50 sekund
  • Odpowiedz