Wpis z mikrobloga

Hej Mirki sprawa jest dość skomplikowana, ale mam nadzieję, że pomożecie,
w czasie studiów pobrałem sobie studencką wersję Windowsa 8.1 z dreamsparka z kluczem, pod koniec studiów zaktualizowałem sobie system za darmo do Windowsa 10 pro, przy aktualizacji nie krzyczało mi, z tego co pamiętam o żaden klucz produktu, natomiast gdy sprawdzam teraz w ustawieniach stan aktywacji (2 lata po studiach) - to pokazuje mi, że moja licencja powiązana została z moim kontem Microsoft (prywatnym, nie uczelnianym). Okazało się, że w takcie upgrade'u do 10 pro do mojego konta Microsoft przypisana została z automatu cyfrowa licencja do windowsa.

Zastanawiam się, czy ten windows na swoim koncie posiadam legalnie? Niestety nie widzę tam żadnej opcji w ustawieniach konta, żeby się go pozbyć, usunąć, jeżeli moje podejrzenia, odnośnie legalności, są prawdziwe.

#dreamspark #windows10 #microsoft #informatyka #komputery
  • 7
@Koliat: @Krunch: sprawa nie jest taka prosta, bo teoretycznie nie powinienem go w ogóle aktualizować, z tego co pamiętam (niezgodne z eula), a ja mam teraz system przypisany do mojego prywatnego konta Microsoft (w sumie to licencję na system). Nie chce pewnego miłego poranka mieć CBŚ na chacie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Whizkazzz: jak zaczną ścigać piratow z allegro to wtedy zaczalbym się martwić. Póki co nawet ten bullshit na allegro im nie przeszkadza, więc tym bardziej pojedynczy przypadek ;)