Wpis z mikrobloga

Dorobienie okna dachowego, gdzie go nie było.
Dach wielospadowy, drewniane belki, na tym jakaś membrana foliowo-szmaciana, na tym deski i dachówki ceramiczne (brass). Brak ocieplenia, wszystko dostępne od tyłu.
Strych użytkowo-magazynowy - jak to zwykle w kamienicy bywa, jeden wielki #!$%@?. Chciałbym to ucywilizować, dodać tak po 2 okna na każdym skosie, ocieplić...

Jaki może być koszt (i problematyka) wbudowania w taki zwykły stary dach okien?
Jaka jest problematyka zamontowania czegoś takiego? Da się w miarę "wymontować" dachówki w miejscu potrzebnym od strony strychu, bez rozbierania całego dachu, i bez stawiania rusztowań od poziomu gruntu?
Pi-razy-oko pasujące (na szerokość między belki) okna w Liroju widzę od jakichś 500pln. Do tego zapewne dojdzie z 200pln (100-300) za "fartuch" by to uszczelnić dookoła (zwłaszcza z góry, gdzie będzie deszcz płynąć z dachówek powyżej), i trochę stolarki by miało na czym to się trzymać. Coś jeszcze?
Pytam, bo mi wychodzi powiedzmy 700-1000pln z okna plus-minus , a gdy pytam fachowców ile by wzieli - to strzelają "panie to będzie z 2500-4000 jak nic, okna dachowe to droga sprawa, na poddaszu użytkowym nie ma sensu". Co tam ma tyle kosztować? Czy montaż to aż taki problem?

#budujzwykopem #okna #strych #dom
hrumque - Dorobienie okna dachowego, gdzie go nie było. 
Dach wielospadowy, drewnian...

źródło: comment_IQEjJkDAtT9iuxMbyHv3GC1qK8CAYGzn.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@hrumque: Za montaż okna zapewne policzą 500-1000zł. Fartuch jest elementem montażowym okna.
Nie wiem jakie okna patrzysz ale dobre markowe okna nie kosztują 1k. Ja np teraz montuje w nowym domu okna to 1 okno około 2k kosztuje....
  • Odpowiedz
@hrumque: montaż okna w dachówce to nic trudnego. Ja pierwsze dawno temu montowałem według instrukcji z pudełka ale przy następnych w ubiegłym roku już się doszkoliłem w internecie.

Okno lepiej wziąć trochę mniejsze od rozstawu krokwi to będzie więcej miejsca na manewry i późniejszą obróbkę (ale skoro strych to raczej nie dotyczy) i zwrócić uwagę na ułożenie dachówek tak aby było najmniej cięcia. Generalnie wszystko masz na tym filmiku ale
  • Odpowiedz