Wpis z mikrobloga

Diamond/Pearl to najgorsza część w jaką do tej pory grałem. Zero fabuły, kompozycja rozgrywki bezczelnie przepisana z Redów (najpierw kamienny gym, potem wodny, w międzyczasie spotykasz Team Cośtam, jaskinia, wielkie miasto, safari, cmentarz pokemonów, rower, miasto na wyspie, statek, no kuźwa WSZYSTKO zerżnięte po kolei), stworki brzydkie, ale walić to... najgorsze są te poblokowane lokacje. W poprzednich częściach tego było niewiele, na ważnych etapach albo fajnie wyjaśnione fabularnie (Snorlax), a tutaj jak w chlewie obsranym gównem: "teraz sklep jest zamknięty", "nie mamy pańskiego gym leadera i co pan nam zrobisz", "ja tu bede stał i nie przejde", "światło wysiadło i remontujo", w pewnym momencie chyba im sie nawet odechciało wymyślać te dialogi i postać mówi - #!$%@? WPROST mówi - "nie możesz tu wejść, najpierw musisz odwiedzić inne miejsca" XD. No takiego partactwa jeszcze nie widziałem. Doszedłem gdzieś w Himalaje i dalej nie gram. #pokemon #nintendo
Pobierz Goryptic - Diamond/Pearl to najgorsza część w jaką do tej pory grałem. Zero fabuły, k...
źródło: comment_FOcueRcBsPazz36iY4aX6vyrV0N1PsK0.jpg
  • 5
masz trochę racji, też uważam, że d/p to najgorsze główne gry z serii. najbardziej mnie denerwuje, że podczas główej rozgrywki można złapać tylko 150 pokemonów (tak jak w redach XD) i tylko garstka z nich jest z sinnoh. niestety, takie zajebistości jak gallade, magnezone, czy leafeon można dopiero dostać po ukończeniu gry, więc musisz przez całą rozgrywkę męczyć się z bibarelami czy innymi lumineonami (gibla można dostać dopiero po rozwaleniu szóstego lidera
@PortowySzczur: Mało pokemonów, mniejszy region, brak systemu dni tygodnia, brak dnia i nocy, zdegradowany zegar, wolniejsza gra, brak animacji, brak niektórych ewolucji przez poprzednie, brak kompatybilności z poprzednimi generacjami, upośledzone przesyłanie poksów między LG, FR. Tak na szybko bo nie chce mi się więcej wymieniać. Jest kilka rzeczy, które III gen robiła dobrze, ale ogólnie to ona powstała na kolanie. Jak sobie nawet spojrzysz na sprity pokemonów to one dosłownie zostały
Pobierz Kryspin013 - @PortowySzczur: Mało pokemonów, mniejszy region, brak systemu dni tygodn...
źródło: comment_oKkmEKCGwyQEbjvF3oIE2m52TzBgVnez.jpg
@Kryspin013 może się mylę ale dzień i noc istniał tylko mechanizm zapisu się zmienił bo była to pamięć flash. W związku z tym można było bezpiecznie zapisać stan bez baterii wiec i z niej zrezygnowano. Ja osobiście nie widziałem dużo sensu w zmianach pogodowych i specjalnego przeznaczenia trzymania się dni tygodnia.

Próbowałem przesyłać pokemony między FR a Emerald I nie miałem żadnych problemów. Z poprzednimi generacjami to też trochę wina Nintendo i