Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki, nie wierzę, że opisuję tutaj te sytuację, zwłaszcza, że większość z was uzna, że to zarzutka, ale naprawdę potrzebuję porady, bo jestem w kropce i zaraz zwariuję.

Mieszkam z dziewczyną dość daleko od jej domu rodzinnego. Obecnie odwiedza nas jej mama i ciocia, które nocują w hotelu.
Dziewczyna twierdziła, że wszystko zaplanowała, ale okazało się, że jej plany nie są dopięte na ostatni guzik i kilka razy musiałem ratować sytuację, a dzisiaj z mojej inicjatywy zabrałem je samochodem na wycieczkę.

Wieczorem u nas w mieszkaniu usiedliśmy wspólnie przy herbacie, którą nam zaparzyłem, a moja dziewczyna musiała dodać kartę płatniczą by zamówić swojej rodzinie ubera do hotelu.

"Podaj mi portfel" - rzuciła w moją stroną.
Odpowiedziałem grzecznie, że jestem zmęczony i dopiero co usiadłem z herbatą i że może sama skoczyć sobie po portfel.
Mówiąc krótko zrobiła mi awanturę, że jestem chamem i prostakiem i że wstyd jej przynoszę przy rodzinie, że ona mnie o coś prosi, a jak mam ją w dupie.
Odpowiedziałem tylko, że nie powiedziała nawet "proszę". Co w sumie jest chyba czepialstwem z mojej strony i argumentem z dupy, ale dodałem, że skoro to była prośba to miałem prawo odmówić, a jeśli nie, to to był rozkaz i nie jestem jej sługą.

Następnie coś tam padły słowa o wychowywaniu, moja dziewczyna w swoim monologu nazwała mnie chamem, a jej ciotka powiedziała: "Chama wychowała matka".
Powstrzymałem się od wyrzucenia jej z mieszkania, zwłaszcza, że może jej się po prostu tak automatycznie powiedziało w reakcji na słowo "cham".

Odprowadziliśmy rodzinę dziewczyny na dół na ubera i jak wracaliśmy do mieszkania to moja dziewczyna chciała mi zatrzasnąć drzwi wejściowe przed nosem, więc odruchowo je popchnąłem i niestety walneły tak w ścianę, że aż odpadł tynk przez co stracę najpewniej bardzo wysoką kaucję - mieszkanie wynajmuję ja.

Dziewczyna pobiegła z płaczem do łazienki, a ja się zastanawiam o co znowu chodzi.

Powiedzcie mi proszę co myślicie.
Miałem obowiązek podać jej ten portfel?
Serio tak to działa w większości związków?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów

Czy moja dziewczyna ma rację?

  • Tak, powinieneś wstać i podać jej ten portfel. 17.4% (40)
  • Nie, miałeś prawo odmówić i wypić herbatę. 82.6% (190)

Oddanych głosów: 230

  • 34
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moglbys podac jej ten portfel biorac pod uwage, ze jest zafiksowana i chciala dopiac wszysko na ostatni guzik bo zalezalo jej by wykazac sie przed rodzina. Ciocia jest maksymalnie #!$%@? i prymitywna.
Tynk dasz rade moze jakos przykamuflowac. Sa takie male wersje na usterki.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: powinienes jej podac portfel ale cala reszta tej sytuacji to jakas kpina. Ciotka niech #!$%@?. Jakbym takie cos uslyszal to bym ja przez okno #!$%@?. Dziewczyna Ci drzwi w waszym mieszkaniu chciala zatrzasnac? Co to ma byc? A zniszczeniem sciany nie ma sie co przejmowac. Badz facet i to napraw i tyle. Po co tracic kaucje. Z ludzmi sie nie ma co #!$%@?. Dziekuje ze moglem pomoc.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Uważam, że zarówno ona jak i Ty zareagowaliście zbyt impulsywnie w tej sytuacji. Z takiej błahostki, taka afera jeszcze przy rodzinie. Najlepiej jak dziś oboje ochłoniecie i jutro obgadacie to na spokojnie co się właśnie #!$%@?ło. Nie musiałeś podawać jej portfela, nie powinna robić wyrzutów, ale wyliczanka, że zrobiłeś herbatę, że nie powiedziała proszę też słabe.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie przejmuj się to ścianą, może sam ogarniesz, najważniejsze, żeby w kolor trafić. A właściciel mieszkania jaki jest? Może nie zabierze całej kaucji tylko trochę, tyle ile go wyniesie naprawa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ciotkę powinieneś z miejsca za drzwi #!$%@?ć za ten tekst.
Powiedzieć ci, co się stanie w najbliższym czasie? Twoja dziewczyna, mimo tego, że sprowokowała całą sytuację, zrzuci winę na ciebie i będzie chciała, żebyś ją przepraszał. Będzie się zasłaniać tym, że ci się uroiło z tą próbą zatrzaśnięcia drzwi, że jesteś agresywny etc.
powodzenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Arturian: ale jak on kilka razy ratował sytuację to chyba jednak nie dopięła wszystkiego na ostatni guzik.. A od OPa wymaga nie wiadomo czego, we własnym mieszkaniu nie może herbaty dopić i jeszcze jej goście go wzywają od chamow
  • Odpowiedz
@trollik: Chyba nie zrozumiałaś sytuacji. Dla mnie wygląda to tak, że laska pewnie siedziała sobie z ciotką i matką w pokoju, gość zaparzył im herbaty, a ona jeszcze do niego rzuciła jak do psa, by przyniósł jej portfel. No sorry, błahostka, ale ja też bym się poczuł jak jakiś lokaj, a nie partner. To jej portfel i mogła ruszyć po niego dupę. A to, jak zwyzywała go przed swoją rodzinką? No
  • Odpowiedz
@erysipelothrix: no napisalem ze ciocia #!$%@? ale powiedzmy, ze sa sytuacje gdzie czasami trzeba wspierac i przymykac oko. na tym polega zwiazek. laski tez przeciez przymykaja oko na walajace sie skarpety i inne #!$%@?.
Tez pewnie bym zachowal sie jak op ale logika mi podpowiada, ze mogl zalozyc maske czarujacego partnera.
  • Odpowiedz
OP: @Cumpelnastodwa:
Dlaczego powinienem podać jej ten portfel?
Nie mogę tego zrozumieć. Jesteśmy partnerami, ale w jej oczach to jest często relacja na zasadzie Pan i sługa - kto ma być w jakiej roli nie muszę chyba mówić. Jest tak zwłaszcza jak są obecne osoby trzecie, tak jakby to było na pokaz. Na zasadzie "patrzcie jak się mnie słucha".

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
OP: @trollik:
Ok, zgadzam się z Twoim komentarzem, ale obawiam się, że rano będzie tak jak kilku mirków już napisało. Moja dziewczyna będzie oczekiwać ode mnie przeprosin i będzie twierdzić, że wina jest w 100% po mojej stronie i że drzwi to ona przymykała dla lepszego feng szui, czy coś...

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop}

  • Odpowiedz