Wpis z mikrobloga

Czy większa ilość PLN'ów w #revolut jest bezpieczna?
Bo oficjalnie chyba nie są objęci Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lunga: normalnie, na drodze postępowania cywilnego z bankiem, który jest gwarantem. Ja tam zawsze trzymam tylko tyle,nile wydam w tydzień, max 10k, żeby nie było jakiejś dużej straty, ale pozwól, że zadam pytanie. Jak się wysra bank w Polsce, to jak będziesz dochodzić swoich pieniędzy? Masz UFG ale ja pytam co zrobisz? Bo oczekujesz, że ktoś będzie wiedział co robić w sytuacji roszczeń od banku w UK
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dpdp: oczywiście że mają, są instytucją finansową i jako taka muszą mieć. Uważasz, że UE ze wszystkimi mechanizmami AML wpuściłaby na rynek firmę bez jakiegokolwiek pokrycia?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dpdp: poza tym są już bankiem w którymś z krajów bałtyckich o ile dobrze pamiętam. Niektórzy to by chcieli pieczątki od papieża. Dla mnie już PKO jest gorsze, bo słabo zabezpieczone
  • Odpowiedz
  • 0
@Waspin Tzn mają pokrycie i pod tym względem są kontrolowani przez brytyjski nadzór. Tyle że mają je w kapitale własnym i nadzór upewnia się że mgle nie stracą, a gdyby szkoły w złą stronę to wykorzystają różne instrumenty nacisku by zmienić perspektywy. Ale nie ma gwarancji wypłaty przez jakiegoś ubezpieczyciela czy inne BFG
  • Odpowiedz
@Waspin: W Polsce? Bez problemu. Wyznaczany jest inny bank który wypłaca gwarantowane środki i można to załatwić jedna wizytą. Przerabiane już kilka razy.
  • Odpowiedz