Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #prince #funk #niktnieczytaregulaminu

Prince - Baby I'm A Star

strona 44

zimowy wieczór, rok 2o1o. czyli dokładnie dwa dni temu.
gość był już tęgo zniekształconym przez życie unikalnym płatkiem śniegu, wkraczającym w chłopięcą dorosłość.
czarnoksiężnik banału, omierzłby falsyfikat niesprzeczności. pozbawiony poczucia wstydu bezładny wicher, niszczący najlepszą z chwil tragedią nieskończoności. ale tak po prostu? tak bez końca?

tej nocy padło w jego kierunku ciężkie pytanie. niemal z końca sali. z siłą głosu tysiąca trąb. i ugrzęzło tuż przy zalepionej bólem skroni. zważyło się gdzieś na harmonijnie zwiniętej tchawicy.
-piosenka, która jest o tobie? - wykrztuszone w towarzystwie gęstego dymu przez zęby.

niby banał, niby pytanie za 100 złotych, jeden strzał i po wszystkim, a na moment rzeczywistość zastygła w nieznośnym niezdecydowaniu. gdzieś na pograniczu życia i śmierci. w wyzwoleniu ukrytym pod resentymentalną kobylastością dyskotekowych sakramentów.

-ty stary. nie wiem. nie ma jeszcze takiej. - powiedział po kilku sekundach, z poczuciem wstydu.
-to ty #!$%@? nie istniejesz. - zripostował niemal w ułamku sekundy.
-wiesz, że właśnie mnie uśmierciłeś? na oczach tych wszystkich ludzi? w oczach tych pustych dziewczyn patrzących się na mnie jak w obrazek? - drążył z niemałym przejęciem
-no i co w tym złego? przecież teraz możesz już być kim chcesz. umarłeś. prawa fizyki są ci obce. zacznij żyć kaleko. - wypowiedział pastoralnym tonem.

nagle wszystko stało się jasne. wszyscy wiedzieli, że ta noc nie była na serio, więc każdy z nich mówił prawdę.
płatek śniegu, śmielszym już krokiem, powędrował w stronę cwaniaczka rozdającego karty w tym lokalu, biorąc go na osobności i mówiąc:
-wiesz co? jest taka piosenka. słyszałeś może kiedyś Purple Rain Prince'a? no, to tam jest taka jedna piosen...
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #prince #funk #niktnieczytaregulaminu

Prince - Ba...
  • 1
zimowy wieczór, rok 2o1o. czyli dokładnie dwa dni temu.

-wiesz co? jest taka piosenka. słyszałeś może kiedyś Purple Rain Prince'a? no, to tam jest taka jedna piosen...


Jakby na to nie patrzyl.