Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do okazjonalnego grania w cenie do 3500 bez systemu.
Wśród polecanych u Pustułki i na forach pojawia się Acer Aspire 7, jednak w recenzjach zwracana jest uwaga na system chłodzenia, która w stress-teście nie radzi sobie z chłodzeniem nawet procesora (>90 stopni). Podobnie MSI GV62 z dwoma oddzielnymi wentylatorami. Podobnie Nitro...
Czy są na rynku modele z wydajnym chłodzeniem? Bo skoro komputer "z pudełka" ma problemy, to co będzie po roku-dwóch, kiedy termopasta straci częściowo swoje właściwości?
Mam do temperatur pewien uraz, z uwagi na posiadanego obecnie kilkuletniego Paviliona ;)

#kupujzwykopem #laptop #komputery
  • 6
@pawntheworld: Ależ oczywiście, mam stacjonarkę z RX580, ale na wyjazdach też chciałbym sobie strzelić partyjkę War Thunder, wybuchnąć rakietę w Kerbalach czy potrenować latanie dronem (velocidrone jest bardzo wymagające względem procesora, weźmie mocy ile jest dostępne). Dlatego do "okazjonalnego grania". Nie wyobrażam sobie regularnego wygrzewania sprzętu do ponad 80 stopni...
Miałem jednego laptopa do grania - della, i rozsypał się w dwa lata. Nie polecam laptopów do grania, szkoda pieniędzy. Lepszym rozwiązaniem są te programy do streamowania gry -ale tu potrzebny net. Zostawiasz w domu stacjonarkę włączoną i grasz na lapie
@tmb28: jak chcesz mieć wydajnego laptopa to musisz się z tym liczyć że będą wysokie temperatury. Pastę można bez problemu wymienić po pewnym czasie jak zauważysz nagły skok temperatur. Możesz ewentualnie dokupić podstawkę chłodzącą.
Nie wyobrażam sobie regularnego wygrzewania sprzętu do ponad 80 stopni...


@tmb28: Temperatury poniżej 90 stopni na procesorze w laptopach do grania można uznać za niskie, takiego który pod obciążeniem trzyma poniżej 80 praktycznie nie znajdziesz.