Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do okazjonalnego grania w cenie do 3500 bez systemu.
Wśród polecanych u Pustułki i na forach pojawia się Acer Aspire 7, jednak w recenzjach zwracana jest uwaga na system chłodzenia, która w stress-teście nie radzi sobie z chłodzeniem nawet procesora (>90 stopni). Podobnie MSI GV62 z dwoma oddzielnymi wentylatorami. Podobnie Nitro...
Czy są na rynku modele z wydajnym chłodzeniem? Bo skoro komputer "z pudełka" ma problemy, to co będzie po roku-dwóch, kiedy termopasta straci częściowo swoje właściwości?
Mam do temperatur pewien uraz, z uwagi na posiadanego obecnie kilkuletniego Paviliona ;)

#kupujzwykopem #laptop #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
@pawntheworld: Ależ oczywiście, mam stacjonarkę z RX580, ale na wyjazdach też chciałbym sobie strzelić partyjkę War Thunder, wybuchnąć rakietę w Kerbalach czy potrenować latanie dronem (velocidrone jest bardzo wymagające względem procesora, weźmie mocy ile jest dostępne). Dlatego do "okazjonalnego grania". Nie wyobrażam sobie regularnego wygrzewania sprzętu do ponad 80 stopni...
  • Odpowiedz
Miałem jednego laptopa do grania - della, i rozsypał się w dwa lata. Nie polecam laptopów do grania, szkoda pieniędzy. Lepszym rozwiązaniem są te programy do streamowania gry -ale tu potrzebny net. Zostawiasz w domu stacjonarkę włączoną i grasz na lapie
  • Odpowiedz
@tmb28: jak chcesz mieć wydajnego laptopa to musisz się z tym liczyć że będą wysokie temperatury. Pastę można bez problemu wymienić po pewnym czasie jak zauważysz nagły skok temperatur. Możesz ewentualnie dokupić podstawkę chłodzącą.
  • Odpowiedz
Nie wyobrażam sobie regularnego wygrzewania sprzętu do ponad 80 stopni...


@tmb28: Temperatury poniżej 90 stopni na procesorze w laptopach do grania można uznać za niskie, takiego który pod obciążeniem trzyma poniżej 80 praktycznie nie znajdziesz.
  • Odpowiedz