Wpis z mikrobloga

Media ubolewają, że 500+ nic nie dało, bo w 2018 urodziło się mneij dzieci, niż 2017.
W 2016 r urodziło się 385 tys, w 2017 - 403 tys, a w 2018 - 390 tys noworodków.
Odnosząc te dane do prognoz GUS, wg scenariusza "Średniego" przez te 3 lata urodziło się aż 138 tys dzieci więcej, niż przewidywano w 2014 roku.
Nawet odnosząc się do skrajnego, "B. Wysokiego" scenariusza jest to 45 tys noworodków więcej.
Proszę, nie mówcie, ze 500+ nie miało na to wpływu. Miało.
#500plus #ekonomia #rodzina #dzieci #4konserwy

https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5469/1/5/1/prognoza_ludnosci_na_lata____2014_-_2050.pdf
Pobierz badtek - Media ubolewają, że 500+ nic nie dało, bo w 2018 urodziło się mneij dzieci, ...
źródło: comment_lSEEXy3HjFMwHtwbrHikWDf4cRHiNYot.jpg
  • 30
I tym sposobem nie dość, że szukasz plusów nieefektywnego programu, to jeszcze twierdzisz, że wysokie podatki to plus. No super.


@edek-ecki: nie, masz problemy z logicznym myśleniem i wyciąganiem wniosków. Ja tu opisuję stan jaki jest, a nie co popieram, a co nie. Dostaniesz i wydasz 500 zl na stacji Orlen to 70% wróci do budżetu.
nie, masz problemy z logicznym myśleniem i wyciąganiem wniosków.


W ustach kogoś, kto twierdzi, że 500+ jest efektywne to brzmi jak komplement.

Ja tu opisuję stan jaki jest, a nie co popieram, a co nie. Dostaniesz i wydasz 500 zl na stacji Orlen to 70% wróci do budżetu.


A ile wróci z 500+? Wiesz? Nie wiesz. A jakie będą koszty ściągnięcia tego, co wróci wiesz? A to, że to wszystko na kredyt
Dostaniesz i wydasz 500 zl na stacji Orlen to 70% wróci do budżetu.


@badtek: Ale to 500 trzeba najpierw zabrać komuś w podatkach. Jakby tego 500zł nie zabrać, to przez tą osobę której nie zabierzesz zostałoby wydane np. na przytoczonym Orlenie.
@pavel-pl: tak, zgadza się. Zabiera się wszystkim, dostają Ci co mają dzieci. To akurat nie jest najglupszy wymysl socjalizmu. Wieksza glupota to walka ze smogiem i dotacje na wymiane pieca, termoizolacje itp
@Dildago: co to znaczy "często" wg Ciebie? Jakiś promil szedł w patologicznych rodzinach na wode i fajki, to im to zamieniono na bony. Nie rób z każdego ojca i matki nałogowców, bo w 99% to normalni ludzie
@badtek: Skontrolujesz wszystkich?
Nie sądzisz że lepszym rozwiązaniem od wychowania pokolenia "Dej mnie" byłoby np. finansowanie żłobków przy uczelniach i specjalnych stypendiów, dzięki czemu młode kobiety w wieku rozrodczym nie musiały by wybierać między wykształceniem a macierzyństwem?
@Dildago: a na #!$%@? im wykształcenie? Na moje oko 50% ludzi co studiuje marnuje czas, swoje i publiczne pieniądze. Zwłaszcza Ci co ekonomie studiują i nauki humanistyczne.
@Dildago: uwierz mi, że gdyby studia byly platne to polowa ludzi by nie studiowala, nie oplacaloby im sie. Zwlaszcza tym co ekonomie studiują, wiecej wyniosa po rocznym kursie rachunkowosci w Stowarzyszeniu i szkole językowej niż 5 latach studiow. Studia z ekonomii nie sa dla wszystkich, ktorzy mieli niezle oceny w LO...