Wpis z mikrobloga

Przesiadłem się z dość starego laptopa na nowy, fajny sprzęt. Zainstalowałem wszystkie wydaje mi się sterowniki (procesora i integry Intela, grafiki Nvidii w tym przypadku), ale rzucił mi się w oczy jeden problem.

Niektóre wyskakujące okienka (jakieś potwierdzenia tak/nie, zapytania) są jakby rozmyte, mam nadzieję że widać to na screenie. Wszystkie duże okna 'w tle' mają ostrą czcionkę, wyglądają według mnie ok, a te na pierwszym planie czasem potrafią być paskudne. Ktoś wie o co może chodzić?

Acer z serii Nitro, matryca FHD IPS, może warto wspomnieć.

#laptopy #komputery #pomocy
piekny-patus - Przesiadłem się z dość starego laptopa na nowy, fajny sprzęt. Zainstal...

źródło: comment_9RzFUcLQm5p18aqyASzxaRHG3tEnGvNt.jpg

Pobierz
  • 12
@piekny-patus: Sprawdź czy masz ustawioną rozdzielczość ekranu taką samą jak rozdzielczość wyświetlacza i czy skalowanie jest ustawione na 100%. Jak nie to zmień i restart. Powinno pomóc, bo podejrzewam, że jest to efekt skalowania Windowsa.
@stefanf: @Armo11: Pokombinowałem z zażółcaniem gęślej jaźni i mimo wybierania najostrzejszych dla mnie obrazków nadal w programach wygląda to tak samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ryszardlski: rozdzielczość 1920x1080 zgodna z wyświetlaczem, skalowanie ustawione jako zalecane 125% które też jest według mnie najwygodniejsze i nie miałem przy nim problemów na poprzednim komputerze, sprawdziłem Asusa mamy który też pracuje na 125% i identyczne okienko uTorrenta u niej
@piekny-patus: to jeszcze jedna rzecz, jeśli masz Win 10 1809, to Ustawienia ->System->Ekran->Zaawansowane ustawienia skalowania. Tam masz opcję "Zezwól systemowi na naprawę aplikacji.... aby przestały być rozmyte"
@piekny-patus: Ale ja o tym mówię:

I had this problem too but was able to fix it with the specific programs that has the issue (like Steam and Rainmeter). You'll need to do the following:

1. Note down which specific programs have the font problem.
2. Right-click on the program icon (not the shortcut) and choose properties.
3. Click the "Compatibility" tab.
4. Check the box labeled "Disable display scaling on
@ryszardlski: Przepraszam, przez pomyłkę odpowiedziałem tobie zamiast koledze wyżej z propozycją pomocy windowsa:) Spróbowałem jeszcze inną metodę z twojego linku, mianowicie wybranie customowej skali i ręczne wklepanie tych 125% zamiast wybrania jej z listy 'gotowych' skal. Szybki restart komputera i wszystko wygląda ostro i dobrze. Dzięki wielkie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)