Wpis z mikrobloga

@AnsuzSowilo: No to by pasowało... robisz jakieś fuchy, typu pospawanie wydechu czy down-pipa? Wszystko mam juz, dociete dobrane... ale te spoiny mi sie tak nie podobaja, ze bym chyba wolal zeby to przeciaz i jeszcze raz heftnac ;-) Czy masz jakis podnosnik samochodowy dostepny i swoj warsztacik czy garaz czy tylko tak komercyjnie b2b? :)
  • Odpowiedz
  • 1
@golden87 ogólnie trochę ciężko będzie coś zorganizować, bo na fuchy nie mam za bardzo miejsca a w pracy może być ciężko (w sensie da się ale ciężko powiedzieć na kiedy) ale pracuje z ziomkiem, który takie rzeczy robi. Mogę Was skontaktować ;) Ewentualnie podeślij mi na PW zdjęcie tego co masz do roboty.
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: wolność ma zapach acetylenu, gratki mirku, chciałbym robić coś czym inni się jarają. Tym bardziej, że to wygląda jak jakiś ultra high level spawania...
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: piękne, gratulacje! Ale co Ty tam pospawaleś? Takie rzeczy się robi po to, żeby coś przymocować, zwiększyć wytrzymałość, czy to już sztuka i chodzi wyłącznie o walory estetyczne?
Serio pytam:)
  • Odpowiedz
  • 1
@grv_ to było połączenie rura-kołnierz (wpisz w Google Slip-on flange). W tym wypadku kołnierz spawa się od środka i na zewnątrz ale są też kołnierze przy których spawa się doczołowo (takie kołnierze są droższe w produkcji i są bardziej wymagające w spawaniu i nie wiem jaka jest ich przewaga nad zwykłymi ale do głowy mi przychodzi tylko to, że łatwiej sprawdzić jakość połączenia). Na zdjęciu z posta widzisz spoine wewnątrz kołnierza.
  • Odpowiedz