Wpis z mikrobloga

#kpop #muzyka

#kpoptop100 <- tag do obserwowania

3/100

BLACKPINK - PLAYING WITH FIRE

Od Blackpink rozpoczęła się moja przygoda z K-Popem, także mam do nich duży sentyment. Jest to w zasadzie jedyny zespół, gdzie oprócz filmów typowo muzycznych, oglądałem też programy rozrywkowe z ich udziałem. BLACKPINK HOUSE.

"Playing with fire" to chyba mój ulubiony utwór Blackpink. Lubie też te naładowane pozytywną energią mocne kawałki, takie jak "Boombayah" czy "DDU DU DDU DU", ale "Playing with fire" ma w sobie coś tak magicznego, że lubię od czasu do czasu wrócić do tego kawałka.

Nadmienię również, że za to co YG robi z Blackpink, to należy mu się sprawa w sądzie, za działanie na szkodę przemysłu muzycznego. 9 utworów w ciągu ponad 2 lat? Skandal (°°

Ciekawe momenty:

Trochę śmieszy mnie to, że Jisoo 0:32 kreowana jest we wszystkich teledyskach na maknae, uwu, cute itp, a w Blackpink House widać było, że jest najstarsza i wygląda inaczej (po prostu starzej) niż w teledyskach.

0:44 Chyba najbardziej ikoniczny taniec (węgorza xD) w tym teledysku. W roli głównej moja bias (Rose ʕʔ). Śmieszne było wykonanie tego "układu" przez bohaterkę poprzedniego wpisu czyli Dahyun z zespołu Twice https://youtu.be/9U1TAf78Qvc?t=138

1:22 Świetny rap w wykonaniu Lisy. Nadaje temu spokojnemu utworowi lekkiego pazura.

1:55 Świetne ujęcie na Jennie, nic tylko w ramkę i na ścianę.

2:08 Najlepsze ujęcie na Rose (), ogólnie w tym teledysku Rose wyglądała najlepiej. Pasuje jej ten kolor włosów.

2:46 Kurła ile ja bym dał żeby się zamienić z tym kolesiem ()

#koreanka #ladnapani w komentarzu (Rose)
M.....m - #kpop #muzyka

#kpoptop100 <- tag do obserwowania 

3/100

BLACKPINK ...
  • 8
@Sruklilele: to chyba pierwszy zespół który przebił się do światowego mainstreamu za sprawą utworu z Dua Lipa. Usłyszeć K-Pop w radiu to było coś zaskakującego ( ͡ ͜ʖ ͡) Teraz jadą w trasę międzynarodową także nie wiem jak będzie z nowymi kawałkami ( ͡° ʖ̯ ͡°) Grać koncerty mając 9 piosenek to parodia przecież. Muszą grać covery.
Też zacząłem swoją przygodę z K-Popem od Blackpink i strasznie ubolewam nad tym, że mają tak mało kawałków :( to co YG z nimi robi to prawie kryminał...