Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje jakieś wskazówki.

Chcę przekierować z pc na #raspberrypi ściąganie plików (że klikam na pc w przeglądarce link i daje zapisz no i mi się to sciąga na raspberry i mogę spokojnie wyłączyć komputer) .

Na pierwszy rzut oka - prościzna. Myślę od razu że  pewnie są  do tego programy więc próbuje programem jdownload ( i kontem myJdownlad ) no i mi malina za bardzo się zaczęła wieszać ( wersja zero W więc moc jest ograniczona, jdownload strasznie obciąża cpu)

zna ktoś może jakiś lekki program konsolowy który można tak skonfigurować i dodatkowo ma on wtyczkę do firefox. Jestem też otwarty na inne pomysły bo ciągle krążę wokół tego tematu i się zaczynam podawać 

#linux
  • 9
@Formbi: Nie jestem pewień czy do wget lub curl mogę przekierować ściąganie z innego komputera ( moża się bawić przez ssh ale nie widzi mi się ciągle wklejania linków w termianal daltego pytalem o wtyczkę do fierfoxa, że klikam i mi się to siąga, ale nie na komputer a na raspberry pi).

@TS050 , @1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2 może się mylę ale klient torrent ( w tym właśnie transmission) jest do torrentów. A mnie
@K_O_R_N_I_K: Kreatywność często idzie w parze z lenistwem :D a mówiąc poważnie nie lubie jak mi komp ma mielić pół nocy, a z racji bardzo kiepskiego internetu najczęściej tak bywa a raspberry jest prawie bezgłośnie.

@K5HV Pierwszy raz o tym słysze więc na pewno obczaję. Dziękuję :D