Wpis z mikrobloga

Mam zamiar zakupić nowy monitor w celu powiększenia przestrzeni roboczej ( hobbistyczne programowanie, przeglądarka ).

Podczas przeglądania artykułów na ten temat natrafiłem na informacje, że korzystania z dwóch różnych monitorów ( modeli o odmiennych parametrach ) jednocześnie jest niewygodne.

Ma ktoś może doświadczeniem z pracą na 2 różnych od siebie monitorach ? moim aktualnie używanym monitorem jest : BenQ XL2411

#informatyka #pcmasterrace #programowanie #sprzetkomputerowy #komputery
  • 5
@liltrilly: E tam. No wiadomo, że lepiej mieć dwa takie same - ze względu na wymiary, te same kolory (chociaż z kolorami to różnie, nawet te same modele mogą się różnić odwzorowaniem), ale wg mnie - jakiekolwiek dwa są lepsze niż 1.
Przeważnie jak już miałem dwa to były to dwa różne, albo laptop + zewnętrzny monitor i zawsze było lepiej niż mieć tylko 1.
@liltrilly: Rowniez uzywam tego samego Benq jako glowny, obok mam postawionego della 19 calowego, osobiscie nie mam z tym zadnych problemow. Jedynie byl taki problem, ze gdy puscilem sobie jakis material wideo na mniejszym monitorze i gre na glownym to odswiezanie w Benq bylo przycinane do 60 hz. O niedawna juz sie tak nie dzieje.
@liltrilly: to jest jeden uj jakie to będą, jeżeli Ci nie przeszkadza różnica wymiarów lub ewentualnie rozdzielczości bo np laptop z hd a monitor z fullhd. Kolory nigdy nie będą takie same na dwóch monitorach podpiętych do jednego kompa. "Prawidłowe" kolory będzie miał zawsze ten co jest oznaczony jako numer 1.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@liltrilly: ja od przeszło 5 lat używam dwóch różnych monitorów, z czego przez pewien czas jeden był na analogu jeszcze.
Powiem że można się przyzwyczaić, pewno że wygodniej by było z dwoma identycznymi, ale teraz moge wybrać między dwoma różnymi a jednym, więc używam różnych.